| Autor: redakcja6

OPOLAGRA 2015 - zapowiedź największych targów rolnych w południowej Polsce

Dnia 12 czerwca 2015 roku teren lotniska w Kamieniu Śląskim, niedaleko Opola zostanie otwarty dla wystawców i zwiedzających w ramach XII edycji targów Opolagra. Największa wystawa rolnicza w południowej części Polski potrwa aż do niedzieli 14 czerwca.

OPOLAGRA 2015 - zapowiedź największych targów rolnych w południowej Polsce

OPOLAGRA 2015

Organizatorzy, czyli firma DLG Agro-Food spodziewają się podobnych rezultatów, jakie zostały osiągnięte w ubiegłym roku. Przypomnijmy, iż na powierzchni 42 ha w Kamieniu Śląskim w 2014 roku najnowocześniejsze rozwiązania techniczne dla rolnictwa zaprezentowało ponad 430 wystawców. Maszyny światowych marek wśród których obok ciągników znalazły się agregaty uprawowe, opryskiwacze, sieczkarnie, prasy rolujące itp. obejrzało blisko 50 tys. gospodarzy.

Prezentacja maszyn podczas pracy w polu
 
Idąc tropem lat ubiegłych, także w bieżącym roku przewidziane są profesjonalne pokazy maszyn uprawy energooszczędnej przy użyciu agregatów uprawowych, prezentacje zbioru traw za pomocą kosiarek, pras i sieczkarni samojezdnych o wysokich wydajnościach oraz opryskiwaczy polowych. Pokazy blisko 100 maszyn odbędą się na torze spełniającym wymogi norm ISO, a ich rangę podkreślą profesjonalni komentatorzy, którzy omawiać będą na żywo przebieg prezentacji. Nowością tegorocznej Opolagry będą pokazy dronów w rolnictwie precyzyjnym.

Testowanie maszyn

Ze względu na cieszące się z roku na rok coraz większe zainteresowanie samodzielnym testowaniem sprzętów, także w bieżącym roku udostępnione zostaną stacje do testowania maszyn. Chętni zdobycia własnych wrażeń z obsługi pojazdów, otrzymają do dyspozycji ciągniki z ładowaczami czołowymi różnych marek oraz ładowarki. Sprzęty te będzie można poddać próbie na kilkunastu torach.


Zobacz jak przebiegała XI edycja Wystawy Opolagra 2014


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!