| Autor: redakcja1

Opolagra 2017 - podsumowanie

W dniach od 9 do 11 czerwca 2017 r. odbyła się Wystawa Rolnicza Opolagra 2017. To już XIV edycja największej Wystawy rolniczej w regionie południowo-zachodniej Polski.

Opolagra 2017 - podsumowanieOpolagra 2017
 

Opolagra to prawdziwa gratka dla profesjonalistów branży rolniczej. Wszystkie pokazy i konkursy odbyły się na pasie startowym. Podczas tegorocznej edycji pokazów polowych można było obejrzeć kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasoowijarki, sieczkarki czy owijarki. Atrakcją dla przybyłych był pokaz opryskiwacza podczas przejazdu przez specjalnie skonstruowany tor przeszkód.

Poza tym, można było zapoznać się z profesjonalnymi produktami firmy Hyperin użytymi do mycia maszyn po ukończeniu prac polowych, dowiedzieć się o właściwym ogumieniu maszyn rolniczych w trakcie Akademii Opon Grasdorf i obejrzeć pokaz zbioru zielonek wzbogacony o Valtrę Silesię Show. Na uwagę zasługiwał też MANITOU CUP – trwający przez 3 dni konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Odpowiednio opracowane i wyznaczone tory z przeszkodami były synchronicznie pokonywane przez wszystkich uczestników konkursu.
 
Ponadto zainteresowani gospodarze mogli zapoznać się z ofertami najnowszych maszyn rolniczych czy też nawiązać współpracę z poszczególnymi wystawcami. To była również niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń oraz przetestowania maszyn na wyznaczonych torach.
 

Precyzyjny Gospodarz na Opolagra 2017


W niedzielę, 11 czerwca 2017 r. w Kamieniu Śląskim podczas Targów Opolagra odbyły się kolejne eliminacje w tegorocznym turnieju "Precyzyjny Gospodarz". Tym razem każdy z zawodników miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże w dużej mierze unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełnił ciągnik Zetor Proxima, do którego przytroczona została lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć balonik znajdujący się z jednej strony przyczepy Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!