| Autor: redakcja1

Opolagra 2018 - podsumowanie

W dniach 15 do 17 czerwca, odbyła się XV edycja największej wystawy rolniczej w Polsce, czyli Opolagra.

Opolagra 2018 - podsumowanieOpolagra 2018

Opolagra jest miejscem spotkań wszystkich zainteresowanych techniką i technologią rolniczą. Podczas tegorocznych targów odbyły się liczne pokazy maszyn oraz sprzętu rolniczego, na które to licznie przybyli gospodarze. Dodatkowo będą mogli je nie tylko obejrzeć, ale również przetestować na odpowiednio przygotowanych i wyznaczonych torach. Setka maszyn wyruszających w szczere pole podczas pracy stworzy widowisko, które jak zawsze przyciąga tysiące zwiedzających.
 
Podczas tegorocznej edycji pokazów polowych pojawiły się kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasoowijarki, sieczkarki czy owijarki. Atrakcją dla przybyłych był również pokaz opryskiwacza w trakcie przejazdu przez specjalnie skonstruowany tor przeszkód.
 
Poza tym, każdy mógł zobaczyć w jaki sposób należy umyć maszynę po ukończeniu prac polowych. Natomiast Akademia Opon Grasdorf przybliżyła temat ogumienia maszyn rolniczych. W trakcie targów odbyły się także pokazy zbioru zielonek wzbogacone o Valtrę Silesię Show. Co więcej, był również towarzyszący Opolagrze MANITOU CUP – trwający przez 3 dni konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Odpowiednio opracowane i wyznaczone tory z przeszkodami były synchronicznie pokonywane przez wszystkich uczestników konkursu. Także i widzowie mogli się wykazać podczas konkursu.
 
Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego
 
W trakcie Wystawy w Kamieniu Śląskim, odbyła się również towarzysząca targom Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego, podczas której zostało zaprezentowane bydło z terenów Opolszczyzny, Śląska oraz Dolnego Śląska. W czasie Wystawy wyłoniono Superczempiona Opolagry, a najlepsze okazy było można nabyć podczas aukcji. Natomiast w ostatni dzień targów, czyli niedzielę miał miejsce malowniczy konkurs Młodego Hodowcy.

Opolagra daje możliwość wspólnych dyskusji i wzajemnej wymiany doświadczeń. To miejsce, które otwiera drzwi do nawiązywania nowej współpracy z wystawcami oraz jest doskonałą okazją do nabycia maszyn rolniczych w atrakcyjnych cenach. Na te kilka dni, zachodnio-południowy region naszego kraju zamienił się w miejsce pełne atrakcji dla gospodarzy z regionu, a także umożliwił im zapoznanie się z nowinkami technicznymi oraz technologicznymi.


Tagi:
źródło: