Opolagra 2023

W dniach 16-18 czerwca odbędzie się osiemnasta edycja Opolagry, największej wystawy rolniczej w południowej Polsce.

W poprzednim roku, imprezę odwiedziło 37 000 zwiedzających, którzy podziwiali ponad 250 stoisk wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się równie imponująco. Opolagra to prawdziwa uczta dla miłośników technologii rolniczych, hodowli i chowu bydła. Oprócz możliwości podziwiania maszyn na stoiskach, zwiedzający będą mieć okazję obserwować je w akcji podczas licznych pokazów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
 
Podczas tegorocznej wystawy odbędą się również liczne wydarzenia. Jednym z nich będzie prezentacja zmodernizowanych popularnych przyczepianych rozsiewaczy do nawozów i wapna firmy UNIA GROUP - seria RCW. Ponadto, firma ta zaprezentuje nowy opryskiwacz o nazwie EGRET, który będzie pracować na oczach gości Opolagry. Opryskiwacz ten może mieć zbiornik o pojemności 2000, 2500 lub 3000 litrów, oraz belkę polową o szerokościach: 15, 18, 20 i 21 metrów z amortyzacją mechaniczną.
 
Inną atrakcją będzie prezentacja ultraprecyzyjnego opryskiwacza Ecorobotix ARA firmy ANDERWALD. Urządzenie to rozpoznaje rośliny na polu w czasie rzeczywistym i selektywnie opryskuje wybrane z nich. Dzięki różnym trybom pracy, oszczędności środków ochrony roślin mogą wynosić od 40% do 95%.
 
Firma PROSAT przygotowała serię pokazów, podczas których zaprezentuje kilka maszyn ze swojej oferty. Będą to zdalnie sterowana kosiarka karczująca Ecotech K34 Predator, ciągnik Ventrac z kosiarką bijakową i karczownicą, ładowarka wielofunkcyjna TORO Dingo TX1000 z przystawkami oraz kosiarka zero-turn TORO Z-Master 6000.
 
Wspólnie z firmą Cultiwise.com, Agrifac zademonstruje podczas targów Opolagra metody oprysków punktowych z wykorzystaniem mapowania pola za pomocą drona. Dron Cultiwise.com stworzy mapę zadań nad obszarem demonstracyjnym, która zostanie przekazana do opryskiwacza samojezdnego Agrifac, umożliwiając precyzyjny oprysk punktowy. Dzięki technologiom dozowania dawki i modulacji szerokości impulsu, maszyny Agrifac zapewniają, że każda kropla trafia we właściwe miejsce podczas oprysków. Te innowacyjne rozwiązania umożliwiają farmerom pracę bardziej precyzyjną i wydajną, zapewniając wyższą dokładność i jednocześnie obniżając koszty.
 
Po przerwie, w tegorocznej edycji Opolagry powraca konkurs Precyzyjny Gospodarz, organizowany przez portal rolniczy Gospodarz.pl. Każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze, prowadząc ciągnik Zetor.
 
Nie lada gratką, nie tylko dla najmłodszych, będzie PIANA PARTY, które odbędzie się dzięki zaproszeniu firmy HYPERIN. Co godzinę będzie można zanurzyć się w pianie i wziąć kąpiel w specjalnie przygotowanym basenie.
 
Jedną z niezaprzeczalnych atrakcji dla zwiedzających będzie możliwość obejrzenia Opolagry z góry. Dzięki współpracy z firmą Helipoland, przez cały czas trwania imprezy będzie można odbyć lot widokowy nad terenami wystawy i okolicą śmigłowcem Robinson R44.
 
Podczas tegorocznej Opolagry odbędzie się również rozstrzygnięcie plebiscytu "Mistrzowie Agro" w etapie opolskim i śląskim. Jest to największy plebiscyt wiejski i rolniczy, prowadzony przez "Nową Trybunę Opolską" w województwie opolskim i "Dziennik Zachodni" w województwie śląskim. To akcja, która prezentuje życie polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działania i sukcesy w gazetach, Internecie i mediach społecznościowych. Jest to również doskonała okazja dla społeczności wiejskich do docenienia tych, którzy mają wpływ na ich codzienne życie. Dla uczestników plebiscytu jest to również szansa na zaprezentowanie swoich osiągnięć na poziomie województwa i kraju, a także zdobycie nagród.
 
Tradycyjny konkurs dla zwiedzających będzie również obfitować w nagrody, a w tym roku główną nagrodą będzie zbiornik dwupłaszczowy do ON SIBUSO NVC 2500l, ufundowany przez Agriexpert Mateusza Kierdala. Na ringu zaprezentuje się także 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Wszystkie te atrakcje czekają na uczestników Opolagry od 16 do 18 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.


Tagi:
źródło: