Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Podlaska Agroliga 2015. Metal-Fach wśród nagrodzonych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Anna i Sylwester Jaszczołt z powiatu siemiatyckiego zostali mistrzami Podlaskiej Agroligi 2015 w...

Anna i Sylwester Jaszczołt z powiatu siemiatyckiego zostali mistrzami Podlaskiej Agroligi 2015 w kategorii rolnicy. Wśród firm najlepszy okazał się Metal-Fach Sp. z o.o. z Sokółki. W konkursie startowało 9 gospodarstw i 5 firm.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki, dodatkowo przyznano po dwa tytuły wicemistrzów w dwóch kategoriach. Wyniki konkursu ogłoszono 11 czerwca 2015 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, podczas uroczystego finału dwudziestej drugiej Podlaskiej Agroligi organizowanej przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Konkurs Podlaska Agroliga

Jak wskazują organizatorzy konkurs Podlaska Agroliga co roku wyłania liderów agrobiznesu w kategorii gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa. Celem konkursu jest popularyzacja osiągnięć najlepszych gospodarstw i firm działających w agrobiznesie, pokazujemy w jaki sposób można osiągać sukcesy na wsi. Komisja konkursowa dokonując wyboru brała pod uwagę m.in.: sposób organizacji produkcji, zastosowane technologie, posiadane certyfikaty, spełniane wymogi wzajemnej zgodności, potencjał produkcyjny, efektywność oraz relacje ze społecznością lokalną.

Najlepsi rolnicy to Anna i Sylwester Jaszczołt

Tytuł najlepszych rolników otrzymali Anna i Sylwester Jaszczołt z miejscowości Jaszczołty w gminie Grodzisk. Małżeństwo prowadzi prawie 250 hektarowe gospodarstwo. Rolnicy są prekursorami wielkostadnego chowu i hodowli bydła mlecznego na terenie Południowego Podlasia. Gospodarstwo słynie z największej produkcji mleka w okolicy, rocznie to ponad 1,6 miliona kilogramów.

- Zdobyty laur to mobilizacja do dalszej pracy – mówi Sylwester Jaszczołt. - Jeśli zostajesz w miejscu, się zatrzymujesz, to jakbyś się cofał, trzeba iść do przodu, aby utrzymać się na rynku. Planujemy kolejne inwestycje, wszystko zależy od opłacalności - przyznaje Mistrz Podlaskiej Agroligi.

Metal-Fach mistrzem wśród firm

Mistrzem wśród firm została Metal-Fach Sp. z o.o., czołowy producent maszyn rolniczych w województwie podlaskim. Firma zatrudnia ok. 800 pracowników, a powierzchnia zakładu wynosi 16,5 hektarów w tym 4,3 hektara pod dachem. Metal-Fach na przestrzeni 25 lat z kilkuosobowego przedsiębiorstwa stał się prężnie działającą i nowoczesną firmą. Roczne obroty spółki to około 200 milionów złotych.

- Jesteśmy jednym z większych podmiotów w branży rolniczej w województwie, ale także w kraju, więc nadzieję na zwycięstwo były - przyznaje Janusz Kaźmierowski wiceprezes zarządu Metal-Fach. - Zwłaszcza, że już raz otrzymaliśmy tytuł Mistrza w 2002 roku. Nasza strategia to eksport na cały świat, obecnie to ok. 45% produkcji. Obecnie rozpoczęliśmy budowę nowego zakładu produkcyjnego na terenie Rosji – mówi wiceprezes.
 
Tegoroczni mistrzowie będą reprezentować nasze województwo w finale krajowym. W dotychczasowej 22-letniej historii konkursu Podlasie zdobyło 11 tytułów mistrza krajowego i 11 tytułów wicemistrza krajowego.

(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl