| Autor: mikolaj

Podsumowanie Dożynek Prezydenckich 2014

W dniu 5 listopada 2014 r. w Kancelarii Prezydenta RP doszło do spotkania podsumowującego Dożynki Prezydenckie Spała 2014. W środowym spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób wspierających Kancelarię Prezydenta RP oraz Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska i Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Dariusz Młotkiewicz.

Podsumowanie Dożynek Prezydenckich 2014

Dożynki Prezydenckie 2014

- Bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego po to, abyśmy mieli okazję bardzo gorąco Państwu podziękować - podkreślała Pierwsza Dama, przekazując podziękowania także od prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Minister Dariusz Młotkiewicz powiedział, że Dożynki Prezydenckie od kilku lat stały się wielkim świętem rolników, co jest zasługą zarówno wszystkich organizatorów, jak i marszałków województw samorządowych, dzięki którym kolejny już rok uroczystościom towarzyszą liczne atrakcje.

Anna Komorowska wskazywała, że jednym z najważniejszych elementów dożynek było Miasteczko Regionów, które dało szansę poszczególnym regionom zaprezentowania z czego są dumne i czym się mogą słusznie szczycić. Zaznaczyła, że ostatnie 25 lat polskiej Wolności pokazuje jaką drogę przeszła polska wieś, ale również zwraca uwagę na głębokie zakorzenienie tradycji.

Pierwsza Dama przypomniała też, że podczas dożynek odbyło się również Forum Debaty Publicznej pod hasłem „Młodzież wiejska – szanse i wyzwania”, w czasie którego  młodzi ludzie po raz kolejny zwracali uwagę na to, jak ważna jest rola liderów wśród społeczności wiejskiej.

Szczególne podziękowania Małżonka Prezydenta RP skierowała do członków zespołu ludowego „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który swym występem nadał przepiękną, a zarazem tak wspaniale obsadzoną w tradycyjnych obrzędach, oprawę tegorocznym Dożynkom, a także do organizatorów licznych atrakcji dla dzieci.

W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób wspierających Kancelarię Prezydenta RP w organizacji Dożynek Prezydenckich w Spale. Uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy – podziękowania od Prezydenta RP.

- Dzięki państwa zaangażowaniu, tegoroczne dożynki stały się świętem polskiej wsi - podkreśliła Pierwsza Dama.


Tagi:
źródło: