| Autor: redakcja1

Pokazy maszyn na AGRO SHOW 2015

AGRO SHOW w Bednarach posiada trwałe znaczenia w zakresie promocji i upowszechniania nowoczesnej techniki i technologii produkcji rolniczej. Wystawa ma także uznaną pozycję w skali międzynarodowej. O jej wysokiej randze w branży maszyn rolniczych świadczą m.in. odbywające się tu każdego roku premiery nowych ciągników i maszyn.

Pokazy maszyn na AGRO SHOW 2015

Pokazy maszyn na AGRO SHOW 2015

AGRO SHOW to nie tylko wystawa technicznych środków do produkcji rolniczej, ale także nawozów, nasion, środków ochrony roślin oraz produktów z innych branż związanych z rolnictwem. Na wystawie są także obecne instytucje państwowe, finansowe, doradcze i edukacyjne, dzięki czemu rolnicy przybywający na AGRO SHOW mogą zapoznać się z kompletną ofertą techniki, technologii i usług dla rolnictwa. 

Teren lotniska w Bednarach bardzo dobrze spełnia rolę terenu wystawowego i ułatwia wystawcom prezentację maszyn. W prezentacji niektórych grup maszyn pomagają pokazy ich pracy.

Do tegorocznych pokazów, w porównaniu z poprzednimi edycjami wystawy, organizator wprowadzili kilka istotnych zmian. Pierwsza zmiana dotyczy zwiększenia liczby aren pokazowych. Pokazy nadal będą się odbywać na specjalnie przygotowanych indywidualnych poletkach pokazowych oraz w tzw. ringu. Nowym miejscem pokazów będzie pas startowy. Drugą zmianą jest tematyka pokazów, czyli rodzaj prezentowanych maszyn.

Indywidualne poletka pokazowe firm w tym roku będę służyły jedynie do prezentacji pługów obracalnych. Pługi pracowały będą na swoich poletkach przez cały czas trwania wystawy, z przerwą na prezentację w ringu. Zobaczymy maszyny takich firm jak: UNIA, AGRO-MASZ, KUHN, LEMKEN, KVERNELAND i METAL-FACH. W kolejnych latach wystawy takie pokazy obejmą także inne grupy maszyn.

Prócz pługów na ringu prezentowane będą opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe. Natomiast na pasie startowym zobaczyć będzie można ciągniki o mocy od 140 do 160 KM następujących marek: CASE, VALTRA, ZETOR, CLAAS, KUBOTA i NEW HOLLAND. W kolejnych latach wystawy prezentacja na pasie startowym obejmie ciągniki z innej kategorii mocy.

Sprawdź co Ciebie czeka podczas AGRO SHOW 2015

Pokaz opryskiwaczy polowych tradycyjnie polegać będzie na przejeździe maszyny przez specjalny tor przeszkód, który pozwoli wizualnie ocenić poprzeczną stabilizację i amortyzację belki polowej. Ta prezentacja często też jest połączona prezentacją nowych rozwiązań w opryskiwaczach. W tym roku będą prezentowane opryskiwacze m.in. firm: UNIA, KRUKOWIAK, AMAZONE, BERTHOUD, DAMMANN, LEMKEN i AGRIFAC.

Pokaz ładowarek teleskopowych i ładowaczy czołowych to prawdziwy show ich możliwości eksploatacyjnych, w którym liczą się również wyjątkowe umiejętności operatorów. Ładowarki teleskopowe, a także bardzo zwrotne mini-ładowarki, stanowią dziś podstawowe wyposażenie większych gospodarstw rolnych, natomiast w mniejszych gospodarstwach do wszelkich prac przeładunkowych w budynkach gospodarczych i magazynowych niezbędny jest ciągnik z ładowaczem czołowym. W tym pokazie będzie można zobaczyć maszyny takich marek jak: CATERPILLAR, MANITOU, NEW HOLLAND, ALO, INTER-TECH i MX.

Program pokazów polowych na AGRO SHOW 2015

Grupa pokazowa Piątek Sobota Niedziela
Prezentacja ciągników na pasie startowym
Ciągniki o mocy od 140 do 160 KM 11.00 – 12.30 11.00 – 12.30 10.00 – 11.30
14.00 – 15.30
Prezentacja pługów na indywidualnych poletkach pokazowych
Pługi obracalne 9.00 – 17.00
z przerwą na prezentację w RINGU
Prezentacje w RING-u (orientacyjnie)
Opryskiwacze polowe 13.00 13.00 12.00
Ładowarki teleskopowe / ładowacze czołowe 13.30 13.30 12.30
Pługi obracalne 14.00 14.00 13.00
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!