| Autor: redakcja1

Polagra-Premiery 2020 już za nami

Za nami ósma edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY, która miała miejsce w dniach 17-19 stycznia bieżącego roku, a odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Polagra-Premiery 2020 już za nami
Targi POLAGRA-PREMIERY po raz kolejny stały się miejscem spotkań biznesowych, źródłem nowych ofert oraz platformą komunikacji i wymiany doświadczeń. Klienci biznesowi skompletowali wiedzę na temat najnowszych maszyn, urządzeń oraz usług dla rolnictwa. Zadowoleni byli także indywidualni odbiorcy, którzy na Targach POLAGRA-PREMIERY znaleźli wiele inspiracji oraz spotkali się ze specjalistami z branży rolniczej, chętnie dzielących się z nimi swoja wiedzą. Styczniowy termin wydarzenia to idealny czas na to, by podsunąć rolnikom pomysł na nowe inwestycje. Ten aspekt szczególnie docenili wystawcy, którzy jednogłośnie zaznaczali, że organizacja Targów tuż po Agritechnice w Hanowerze, to najlepsze rozwiązanie.
 
Ponadto, w opinii wystawców dwuletni cykl Targów pozwala także przedstawić rolnikom rzeczywiste nowości. Taką formułę Targów docenili również odwiedzający, którzy potwierdzili, że Poznań to niezwykle istotny przystanek na mapie wydarzeń rolniczych w naszym kraju.
 
Piątek dniem profesjonalistów
Na piątek będący dniem profesjonalistów organizatorzy przewidzieli szereg merytorycznych wykładów skierowanych do różnych specjalistów branży rolniczej, a dzień ten zyskał miano „Dnia Agronoma oraz Zootechnika”.
 
Niemniej jednak wykłady odbywały się w dwóch różnych miejscach. W związku z tym, Dzień Agronoma miał miejsce w budynku Poznań Congress Center, a prelekcje zootechniczne odbywały się w na terenie Strefy Innowacji w pawilonie 5A.
 
Dzień Agronoma był skupiony na konferencji dotyczącej innowacyjnego rolnictwa, przy czym była ona poświęcona obecnym wyzwaniom i nowościom z zakresu uprawy i techniki rolnej, tj. były wykłady z zakresu techniki i technologii uprawy, a także dotyczyły odporności na herbicydy oraz fungicydowej ochrony roślin.
 
Dzień Zootechnika rozpoczął się szkoleniem z obsługi portalu IRZplus, przygotowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Następnie były prelekcje z zakresu hodowli zwierząt.
 
W trakcie trwania Dnia Agronoma i Zootechnika można było wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami o wartości prawie 50 tys. zł, ufundowanymi przez firmy Skavska, Swimer, Hyperin oraz eAgronom. Aby wziąć udział, trzeba było tylko prawidłowo wypełnić kartę konkursową i być obecnym w trakcie rozstrzygnięcia konkursu, które odbyło się 17.01.2020 r. o godzinie 16:00 w Strefie Innowacji w Pawilonie 5A. Przez cały czas trwania Targów w obrębie Pawilonu funkcjonowała strefa IRZplus, ze stanowiskami komputerowymi, które pozwoliły na przeszkolenie nawet kilkuset osób z praktycznej obsługi portalu.
 
Strefa Innowacji
 
W jednym z pawilonów ekspozycyjnych znajdowała się specjalna „Strefa Innowacji”, w obrębie której zaplanowane były interesujące wydarzenia. Można tam było zobaczyć prezentacje produktowe różnych marek oraz spotkać reprezentantów mediów i ekspertów, którzy z chętnie dyskutowali o aktualnych zagadnieniach branży.
 
Znakomite osobistości 
Targi POLAGRA-PREMIERY od lat cieszą się zasłużoną renomą. Ich rangę dostrzegają ważne w branży rolniczej osobistości, które odwiedziły wydarzenie, biorąc udział w uroczystym otwarciu Targów połączonym z galą wręczenia nagród Złotych Medali i nagród Acanthus Aureus.


Tagi:
źródło: