| Autor: redakcja1

Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH 2016 w Minikowie

W dniach 2-3 lipca 2016 r. w Minikowie podczas Targów AGRO-TECH odbyły się kolejne tegoroczne eliminacje w turnieju Precyzyjny Gospodarz 2016.

Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH 2016 w MinikowiePrecyzyjny Gospodarz na AGRO-TECH Minikowo
 
Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły przystąpić osoby, które posiadały prawo jazdy kategorii co najmniej B lub T, a poziom alkoholu w ich krwi nie przekraczał 0,2 promila. Wszyscy chętni, którzy przeszli weryfikację, tym razem otrzymali pomarańczowe czapeczki, które zdobyć można tylko poprzez udział w konkursie. Zaraz po krótkiej instrukcji głównego sędziego, według kolejności zapisów, wystartowali pierwsi śmiałkowie, których dopingowały rodziny i znajomi.

W 2016 roku każdy z zawodników ma okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże w dużej mierze unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełnił ciągnik Zetor Proxima, do którego przytroczona została lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć balonik znajdujący się z jednej strony przyczepy Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe.


Nad precyzją wykonania zadania czuwał sędzia główny, który doliczał za popełnione błędy jednorazowo 10 sekund kary oraz przedstawiciel firmy Zetor Polska, który kontrolował manewry zawodników w kabinie.

Poziom uczestników był niezwykle wyrównany, a dodatkowo jeszcze w sobotę wystartowały dwie panie, co jeszcze bardziej zmotywowało męską część zawodników. Z kolei w niedzielę walka o miano „Precyzyjnego Gospodarza” była jeszcze bardziej zacięta, a czasy tak bliskie, że nierzadko uczestników dzieliła jedna sekunda, jak w przypadku pierwszych dwóch miejsc.
 
Najbardziej precyzyjni gospodarze otrzymali zestaw nagród przygotowanych przez współorganizatorów zawodów, czyli firmę Zetor Polska, Metal-Fach, Bank BGŻ BNP Paribas i Redakcję Gospodarz.pl. W sobotę w zawodach zwyciężył Mariusz Pawlik z czasem - 2:10, z kolei w niedzielę – Karol Dobaczewski z czasem – 1:31. Serdecznie gratulujemy!


Przejdź na następną stronę by zobaczyć wyniki konkursu Precyzyjny Gospodarz...Tagi:
źródło: