| Autor: redakcja6

Rekordowe Targi FERMA 2015

W dniach od 20 do 22 lutego 2015 roku Hale EXPO i MOSiR w Łodzi odwiedziło tysiące rolników z województwa łódzkiego i z innych czasem bardzo odległych zakątków Polski. A wszystko to za sprawą odbywających się w tym czasie Targów FERMA - prestiżowej wystawy organizowanej przez DLG AgroFood.

Rekordowe Targi FERMA 2015
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Nowe miejsce - nowa FERMA

FERMA 2015 odbyła się po raz czwarty w Łodzi, niemniej jednak tym razem zmieniła się ich lokalizacja. W bieżącym roku DLG Agro Food postawiło na nowoczesną Halę EXPO, charakteryzującą się nieprzeciętnymi rozwiązaniami wystawienniczymi, dobrą akustyką oraz wydajnym sprzętem elektronicznym i klimatyzacyjnym.

Rekordowe statystyki FERMY 2015

W miniony weekend Łódź odwiedziło blisko 30 tysięcy gospodarzy zainteresowanych nowoczesnymi technikami stosowanymi w chowie i hodowli zwierząt gospodarskich. Pierwotne szacunki zostały zatem przekroczone o około 5 tysięcy zwiedzających!
 

Dla każdego hodowcy świń, drobiu i bydła, FERMA 2015 była doskonałą okazją do zapoznania z asortymentem firm z sektora chowu zwierząt. Na stoiskach 235 firm, w tym 9 z zagranicy, można było zobaczyć maszyny do zbioru i konserwacji pasz, ciągniki rolnicze, sprzęt inwentarski, pasze, systemy ich zadawania, budynki inwentarskie, leki i preparaty weterynaryjne, produkty genetyki oraz wiele innych ofert produktowych. Zdaniem wielu rolników, którzy odwiedzili nasze stoisko na tragach można było znaleźć niemal wszystkie informacje i produkty niezbędne przy prowadzniu produkcji zwierzęcej.

Konferencje i debaty podczas Targów FERMA 2015

W czasie wystawy wygłoszono około 40 referatów poświęconych najbardziej aktualnym tematom dla hodowców. Każda konferencja moderowana była przez wybitnych specjalistów i naukowców z branży, od których przybyli goście mogli uzyskać fachowe porady.
 

Ponadto, relatywnie dużym zainteresowaniem cieszyły się 3 debaty dotyczące: „Rynku mleka po uwolnieniu kwot mlecznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji hodowców bydła i producentów mleka w Polsce”, „Dramatycznej sytuacji na rynku świń! Jak przetrwać trudny okres? oraz: „Jaka Wspólna Polityka Rolna na lata 2014-2020“. W ostatniej z nich uczestniczył gość specjalny: minister Stanisław Kalemba.

Aktywny udział w konferencjach wykazali gospodarze z Niemiec. Wśród nich znalazł się hodowca świń, a zarazem właściciel agroturystyki i biogazowni - Juergen Winkelmann, który opowiedział o swoim gospodarstwie. Głos zabrał także reprezentant zarządu European Dairy Farmers (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów mleka) - pan Hennig Helms.

Degustacje 

 

W czasie trwania eventu można było skosztować polskich, tradycyjnych wyrosób - serów i wędlin, które oczekiwały na zwiedzających na stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny. Szeroko promowane były również małe zakłady spożywcze z Województwa Łódzkiego.
Konkursy Targów FERMA

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających było losowanie, które w każdy dzień targów wyłoniło po jednym zwycięzcy spośród osób, które wypełniły odpowiedni kupon. Na stoisku Gospodarz.pl drugi rok z rzędu także można było wziąć udział w konkursie "Zbiornik Gospodarza" oraz zakupić nasz "gospodarski gadżet". W tym roku największym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja koszulek polo.
 

Złote Medale i Znaki Nowości Targów FERMA


Tradycyjnie, Komisja Konkursowa składająca się z członków Łódzkiej Izby Rolniczej nagrodziła produkty wystawców. Podczas uroczystej Gali wręczono 23 Złote Medale i 16 Znaków Nowość.
 

Czytaj dalej na następnej stronie, aby zobaczyć nagrodzone firmy...Tagi:
źródło: