| Autor: mikolaj

Rolnik Lubelszczyzny 2014

Rusza trzecia edycja konkursu "Rolnik Lubelszczyzny". Ta wspólna inicjatywa Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Targów Lublin SA, ma za zadanie wyróżnić najlepszych agrogospodarzy z regionu.

Rolnik Lubelszczyzny 2014

Kogo poszukujemy? Hodowców trzody chlewnej, bydła, owiec i kóz, koni oraz drobiu, a także plantatorów, którzy mieszkają i prowadzą działalność na terenie województwa lubelskiego. W oddzielnych kategoriach oceniani będą producenci ekologiczni prowadzący tu swoje certyfikowane gospodarstwa oraz ogrodnicy. Warunkiem jest wykazanie się wyróżniającymi wskaźnikami produkcji, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i umiejętnością korzystania z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia będą też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Szczegółowy wykaz kryteriów znajduje się w regulaminie konkursu.

Kto może zgłosić rolnika? Prawo takie mają: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lubelska Izba Rolnicza, urzędy gmin i grupy producentów, a w poszczególnych kategoriach dodatkowo branżowe organizacje i związki wymienione w regulaminie.

Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz instytucji okołorolniczych (m.in. ARiMR, LODR, LIR, ARR i KRUS). Jej członkowie będą też wizytować zgłoszone gospodarstwa, które przeszły weryfikację formalną. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali w ramach VII edycji Targów Rolniczych AGRO-PARK 25 października 2014 r.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji konkursu, honorowy tytuł "Rolnika Lubelszczyzny" powędrował do hodowców: Leszka Kajdy z Dworni k. Woli Mysłowskiej (podkategoria: "bydło") i Zenona Kwita z Borysowa k. Żyrzyna (podkategoria "trzoda chlewna"). Najlepszymi producentami roślinnymi zostali Marek Zielonka z synem Sławomirem ze Słodkowa Trzeciego k. Stróży. Bezkonkurencyjni w kategorii ekologicznej okazali się Izabela i Krzysztof Soskowie z Elżbietowa k. Michowa a w kategorii "sadownictwo - uprawa owoców" - Anna i Artur Kaniowie z Głodna k. Łazisk. Nagrodami dla zwycięzców były: agregat prądotwórczy ufundowany przez KRUS Oddział Regionalny oraz pilarki i kosy spalinowe firmy Makita ufundowane przez Zakłady Azotowe Puławy. Uhonorowani  drugimi i trzecimi miejscami otrzymali nagrody rzeczowe od Lubelskiej Izby Rolniczej, Agencji Rynku Rolnego oraz Targów Lublin. Jakie nagrody czekać będą na tegorocznych laureatów, przekonamy się już w październiku.

Warunkiem uczestnictwa w III edycji konkursu jest złożenie w zamkniętej kopercie dwóch egzemplarzy kwestionariusza konkursowego wraz z załącznikami w formie pisemnej do siedziby Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja br.

Przejdź na następną stronę by zobaczyć plakat wydarzenia

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!