Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rolnik Lubelszczyzny 2014

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rusza trzecia edycja konkursu "Rolnik Lubelszczyzny". Ta wspólna inicjatywa Departamentu...

Rusza trzecia edycja konkursu "Rolnik Lubelszczyzny". Ta wspólna inicjatywa Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Targów Lublin SA, ma za zadanie wyróżnić najlepszych agrogospodarzy z regionu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Kogo poszukujemy? Hodowców trzody chlewnej, bydła, owiec i kóz, koni oraz drobiu, a także plantatorów, którzy mieszkają i prowadzą działalność na terenie województwa lubelskiego. W oddzielnych kategoriach oceniani będą producenci ekologiczni prowadzący tu swoje certyfikowane gospodarstwa oraz ogrodnicy. Warunkiem jest wykazanie się wyróżniającymi wskaźnikami produkcji, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i umiejętnością korzystania z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia będą też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Szczegółowy wykaz kryteriów znajduje się w regulaminie konkursu.

Kto może zgłosić rolnika? Prawo takie mają: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lubelska Izba Rolnicza, urzędy gmin i grupy producentów, a w poszczególnych kategoriach dodatkowo branżowe organizacje i związki wymienione w regulaminie.

Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz instytucji okołorolniczych (m.in. ARiMR, LODR, LIR, ARR i KRUS). Jej członkowie będą też wizytować zgłoszone gospodarstwa, które przeszły weryfikację formalną. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali w ramach VII edycji Targów Rolniczych AGRO-PARK 25 października 2014 r.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji konkursu, honorowy tytuł "Rolnika Lubelszczyzny" powędrował do hodowców: Leszka Kajdy z Dworni k. Woli Mysłowskiej (podkategoria: "bydło") i Zenona Kwita z Borysowa k. Żyrzyna (podkategoria "trzoda chlewna"). Najlepszymi producentami roślinnymi zostali Marek Zielonka z synem Sławomirem ze Słodkowa Trzeciego k. Stróży. Bezkonkurencyjni w kategorii ekologicznej okazali się Izabela i Krzysztof Soskowie z Elżbietowa k. Michowa a w kategorii "sadownictwo - uprawa owoców" - Anna i Artur Kaniowie z Głodna k. Łazisk. Nagrodami dla zwycięzców były: agregat prądotwórczy ufundowany przez KRUS Oddział Regionalny oraz pilarki i kosy spalinowe firmy Makita ufundowane przez Zakłady Azotowe Puławy. Uhonorowani  drugimi i trzecimi miejscami otrzymali nagrody rzeczowe od Lubelskiej Izby Rolniczej, Agencji Rynku Rolnego oraz Targów Lublin. Jakie nagrody czekać będą na tegorocznych laureatów, przekonamy się już w październiku.

Warunkiem uczestnictwa w III edycji konkursu jest złożenie w zamkniętej kopercie dwóch egzemplarzy kwestionariusza konkursowego wraz z załącznikami w formie pisemnej do siedziby Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja br.

Przejdź na następną stronę by zobaczyć plakat wydarzenia


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl