| Autor: redakcja1

ROLTECHNIKA 2016

W sobotę 20 sierpnia 2016 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XI edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA.

ROLTECHNIKA 2016
ROLTECHNIKA 2016
 
Organizatorami Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA i XV Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”.
 
Połączenie Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKI, a więc spotkania zachęcającego do inwestycji w nowoczesny sprzęt rolniczy, z Festiwalem Starych Ciągników, pełnym atrakcji dla hobbystów oraz rodzin z dziećmi, to okazało się bardzo dobrym posunięciem. Oba te wydarzenia tworzą fascynującą imprezę polową, która od lat skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do rozwoju gospodarstw. Świadczą o tym zwiedzający, którzy co roku tłumnie przybywają na teren wystawienniczy i z zaciekawieniem przyglądają się nowym ciągników oraz odrestaurowanym maszynom. Niektórzy wręcz z rozrzewnieniem wspominają czasy świetności tych niesamowitych ciągników.

Precyzyjny Gospodarz na Roltechnice

W szóstej edycji turnieju Precyzyjny Gospodarz, który odbędzie się podczas tegorocznej Roltechniki, każdy z zawodników będzie miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże nieco unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełni ciągnik Zetor, do którego przytroczona zostanie lanca. Uczestnicy mają za zadanie przekłuć balonik znajdujący się na przyczepie Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należy powrócić na miejsce startowe. O zapisy do konkursu proszę pytajcie na stoisku Gospodarz.pl w dniu turnieju. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wystawa Roltechnika 2016 jest otwarta w godzinach 9.00-17.00.

Cena biletu wynosi 4 zł. Dla dzieci do 7 lat wstęp jest bezpłatny.

Do dyspozycji zwiedzających oddano darmowy parking.

Zobacz co działo się podczas ROLTECHNIKI 2015

Plan miejscowości Wilkowice

 


Tagi:
źródło: