| Autor: redakcja12

Roltechnika 2017 - podsumowanie

Wilkowice położone w zachodniej części Polski, w powiecie leszczyńskim, w gminie Lipno stały się na dwa dni centrum zainteresowania miłośników starych maszyn i urządzeń rolniczych oraz fascynatów nowoczesnych technologii w gospodarstwie.

Roltechnika 2017 - podsumowanieWspółpraca Międzynarodowych Targów Poznańskich, Gminy Lipno i Klubu Traktor i Maszyn, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury Lipno i Parafii „Ewangelicko-Augsburskiej”, zaowocowała zorganizowaniem w dniach 19-20 sierpnia 2017 roku w jednym miejscu Festiwalu Starych Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Roltechniki.
 
Połączenie tych dwóch imprez pokazuje tradycje jak i nowoczesność, a także łączy historię danych marek od początku istnienia, chociażby Ursusa.
 
Roltechnika 2017
 
W czasie trwania Roltechniki, odbywającej się już po raz jedenasty, zaprezentowane zostały najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dla rolnictwa. Blisko 30 firm prezentowało nowe ciągniki, zbiorniki na paliwo, agregaty uprawowe, przyczepy i wiele innych urządzeń. Przedstawiciele chętnie doradzali i odpowiadali na pytania dotyczące specyfikacji technicznej maszyn.
 
Obok noweoczesnego sprzętu rolniczego zoorganizowana została wystawa starych ciągników. Można było, napawać się ich widokiem na placu manewrowym, obserwować odpalanie bombaja, kibicować podczas konkursu tractorpulling i wyścigu traktorów. Te wydarzenia zwabiły do Wilkowic nie tylko profesjonalnych kolekcjonerów czy pasjonatów techniki zabytkowej, ale też hobbystów, którzy wraz z dziećmi czy wnukami podziwiali te stare maszyny.  
 
Precyzyjny Gospodarz

W ramach Roltechniki, przeprowadzony został także na wilkowickich polach turniej  „Precyzyjny Gospodarz”. Tym razem każdy z zawodników miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże w dużej mierze unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełnił ciągnik Zetor Proxima, do którego przytroczona została lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć balonik znajdujący się z jednej strony przyczepy Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!