Roltechnika 2018 za nami!

Gorąca atmosfera, wiele pozytywnych emocji, różnorodna ekspozycja maszyn i urządzeń rolniczych, a także liczne kolekcjonerskie eksponaty – tak w skrócie można podsumować jeden z najbardziej fascynujących eventów polowych w naszym kraju. W tym roku XIII Wystawę Rolniczą ROLTECHNIKA oraz odbywający się w tym samym czasie XVII Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka odwiedziło 21.118 osób.

Roltechnika 2018 za nami!
Klasyk John Deere oraz współczesny John Deere
Dwudniowy event łączący tradycyjne rolnictwo oraz jego nowoczesną odsłonę odbył się w Wilkowicach koło Leszna w dniach 18-19 sierpnia. – Ta bardzo ciekawa i oryginalna impreza, która od lat skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do inwestycji w nowoczesny sprzęt rolniczy – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ROLTECHNIKA.

Wszystkich uczestników wydarzenia połączyła jedna wspólna pasja – miłość do rolnictwa. Dwa gorące, sierpniowe dni pełne było pozytywnych wrażeń. Uczestnicy wydarzenia mogli liczyć na różnorodną ekspozycję maszyn rolniczych. Wiele atrakcji skierowanych było również do kolekcjonerów i rodzin z dziećmi, którzy z błyskiem w oku oglądali odrestaurowane traktory.
 
Przeszłość i teraźniejszość w jednym miejscu  
 
Plenerowe wydarzenie w ciągu dwóch dni odwiedzili zwiedzający, którzy z zaciekawieniem  przyglądali się innowacyjnym ciągnikom i maszynom rolniczym oraz kulowym traktorom.  Dla wielu uczestników pobyt w Wilkowicach stał się niepowtarzalnym doświadczeniem. To jedyny w skali naszego kraju event, który pozwala w tym samym czasie obejrzeć i porównać nowe modele maszyn rolniczych oraz odbyć sentymentalną wycieczkę w przeszłość, która przywołując wspomnienia z przeszłości, dostarcza niesamowitych wzruszeń. Wśród ciągników z dawnych lat można było podziwiać marki jak: Lanz Bulldog, Ursus, Zetor, John Derre, Massey Ferguson, Porsche czy Fordson. 
 
Dodatkowe atrakcje 
 
Dwa dni pełne były również interesujących wydarzeń towarzyszących jak: prezentacja ciągników na placu manewrowym i ważenie traktorów, traktorpulling, młócenie zboża, turniej „Precyzyjny gospodarz”, wyścigi traktorów, pokaz orki i uprawy czy polowe rodeo. Do udziału w Festiwalu zgłosiło się blisko 200 kolekcjonerów z Polski, Czech, Holandii, Węgier oraz Austrii. Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku odbyło się wręczanie statuetek i pucharów dla najlepiej odrestaurowanych maszyn. Nagroda Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich trafiła do Jerzego Kani, który nagrodzony został za aktywny udział w wystawach zabytkowych maszyn rolniczych. 
 
Owocna współpraca
 
Organizatorami XIII Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA i XVII Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”. 
 


Tagi:
źródło: