| Autor: kkj6

Sięgnęli po złoto

Nowości, konkurencja, klienci, media, środowiska opiniotwórcze i eksperci, nowe trendy rynkowe - to wszystko w jednym miejscu i w jednym czasie. Na targach. Jakżeby mogło być lepsze miejsce na prezentacje najlepszych produktów rynkowych i uhonorowanie ich Złotym Medalem?

Sięgnęli po złoto


Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt Farma laureaci prestiżowej nagrody, jaką jest przyznawany od kilkudziesięciu lat Złoty Medal MTP, wyłonieni zostali jeszcze przed targami. Oto oni:


NATURA STEP – woliera dla kur niosek do chowu podłogowego i z wolnym wybiegiem firmy Big Dutchman Polska.


Innowacyjność systemu NATURA STEP polega na różnych szerokościach poszczególnych kondygnacji woliery. Dzięki temu uzyskuje się piętrową konstrukcję, która znacznie ułatwia ptakom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami systemu. W systemie NATURA STEP można montować na zmianę sekcje z gniazdem lub z przejściem (bez gniazd), aby dopasować powierzchnię gniazda. Dzięki temu ptaki mają możliwość przechodzenia z poziomu pierwszego z taśmą do usuwania pomiotu do poziomu gniazda. Nowość w systemie stanowi opcja montażu w obrębie jednej sekcji dodatkowej górnej grzędy lub zintegrowanego stopnia. Zarówno górna grzęda jaki i zintegrowany stopień umożliwiają nioską przemieszczanie się pomiędzy poziomem gniazd a drugim poziomem z taśmą do usuwania pomiotu. W przypadku górnej i dolnej grzędy są one mocowane na wysięgniku o dł. 290 mm, dzięki czemu obie znajdują się bliżej systemu. U dołu systemu znajduje się zdejmowana ręcznie siatka oddzielająca, która umożliwia zamknięcie dostępu do powierzchni pod instalacją w fazie przyzwyczajania niosek po wstawieniu.


NATURA 70 – woliera dla kur niosek do chowu podłogowego i z wolnym wybiegiem firmy Big Dutchman Polska.


Produkt ten to nowoczesna woliera dla kur niosek do chowu podłogowego i z wolnym wybiegiem. W wolierze NATURA 70 możliwa jest zwiększona obsada kurnika, dzięki wykorzystaniu całej powierzchni kurnika jako grzebaliska dla kur. Nowością jest podwyższony korytarz inspekcyjny, wykorzystywany jednocześnie przez kury i obsługę. Dzięki podwyższeniu w korytarzu kontrolnym, między sekcjami klatek, uzyskuje się dodatkową przestrzeń bez drzwi czy blokad, co ułatwia obsłudze nadzór i kontrolę gniazd.


Woliera NATURA 70:

 • zapewnia do 20 % więcej miejsc dla kur w rzędzie

 • nadaje się również do kurników z wolnym wybiegiem

 • ptaki mogą łatwo dotrzeć do wszystkich obszarów woliery

 • mniej kurzu i emisji szkodliwych gazów

 • lepsze wykorzystanie paszy

 • mniej podduszonych ptaków, urazów i mniejsza śmiertelność

 • łatwy system zbioru jaj - ręczny lub automatyczny

 • pojedyncze rzędy mogą funkcjonować samoistnie

 • zintegrowano system przegród poprzecznych, co ułatwia nadzór grup

 • wyrównany poziom akceptacji gniazd i wysoka jakość jaj


Ładowacze czołowe serii AT firmy Hydrometal Tomasz Kowalewski.


Seria ładowaczy AT przeznaczona jest dla ciągników o mocy od 50 do 120 KM. Posiada udźwig od 800 do 1600 kg. Celem zastosowania ładowaczy jest ułatwienie pracy rolnikom przy następujących czynnościach:

 • zadawanie pasz objętościowych;

 • oczyszczanie pomieszczeń z obornika, podściółki, ładowanie obornika na przyczepy, roztrząsacze;

 • zbiór pasz objętościowych w postaci bel z pól;

 • prace z materiałami sypkimi, takimi jak zboża, pasze treściwe, nawozy, materiały budowlane.

Rama ładowaczy wykonana jest z dwóch ceowników wyginanych z blachy, zachodzących na siebie, co rzutuje na zmniejszenie masy ładowaczy. Dzięki temu rozwiązaniu, ładowacze mogą być mocowane do ciągnika zarówno z przodu, jak i z tyłu, a ich lekka konstrukcja chroni ciągnik przed nadmiernymi przeciążeniami. Wszelkie węzły, gdzie występuje obrót elementów, wyposażone są w łożyska ślizgowe zmniejszające tarcie (zapewnia to długą żywotność węzłów). Przewody sztywne prowadzące olej hydrauliczny wykonane są ze stali kwasoodpornej. Ładowacze wyposażone są we wskaźnik wychyłu pozwalający na ocenę stopnia wychylenia narzędzia. Konstrukcja ładowaczy zapewnia doskonałą widoczność z kabiny, a także łatwe i szybkie odpinanie od ciągnika.


Źródło: http://www.mtp.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!