| Autor: redakcja6

Święto Ziarna 2014

W dniu 11 maja 2014 w Lisich Kątach koło Grudziądza już po raz trzeci odbyło się Święto Ziarna - pierwsza z licznych tegorocznych imprez promocyjnych organizowanych przez Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych-Izbę Gospodarczą.

Święto Ziarna 2014
Na malowniczym terenie lotniska sportowego Aeroklubu Nadwiślańskiego  spotkali się miłośnicy dobrej kuchni, a także świetnej zabawy, która przez cały dzień towarzyszyła licznym pokazom kulinarnym, degustacjom i wystawie rolniczej. W tym roku w Lisich Kątach zaprezentowało się ponad 30 wystawców reprezentujących wachlarz produktów pochodzących z przemiału zbóż i nie tylko.

Gościliśmy m.in. stoisko Młynów Szczepanki - największego producenta mąki w regionie. Nie zabrakło okolicznych piekarń i  ekologicznych gospodarstw rolnych, wytwórni orkiszowej mąki i makaronów państwa BioBabalscy czy lokalnych producentów oleju lnianego ze Świecia nad Osą. Bar Flisak z Grudziądza kusił świeżymi potrawami mącznymi na ciepło. Przez cały dzień na stoisku kulinarnym nasi kucharze prezentowali dziesiątki potraw z ziarna zbóż, których degustacje cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Publiczność popisywała się swoimi umiejętnościami kulinarnymi w konkursie lepienia pierogów na czas. Pierogi zostały następnie rozdane do degustacji. Duże kolejki przy stoisku kulinarnym ustawiały się  także do degustacji makaronów przyrządzanych na wiele sposobów czy pasztecików z delikatnego ciasta. Swoje kucharskie "pięć minut" miały dzieci, które wypiekały francuskie ciasteczka. Na stoisku Młynów Szczepanki uczyły się pieczenia bułeczek w ciekawych kształtach.

W przerwie od kulinarnych wrażeń dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny "Jaś i Małgosia", wziąć udział w licznych konkursach i pobawić się na ogromnym placu zabaw. Całodzienny program artystyczny na scenie umilał czas podczas degustacji. Dodatkową atrakcją była możliwość wygrania lotu samolotem nad Grudziądzem. Występ gwiazdy wieczoru - Gienek Loska Band - był niezwykle udanym zwieńczeniem rodzinnego pikniku i zgromadził pod sceną tłumy.

 
Tegoroczne Święto Ziarna zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!