Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Targi GARDENIA 2014

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Poznaniu zakończyły się największe w Polsce targi ogrodnicze. Dwa pierwsze targowe dni...

W Poznaniu zakończyły się największe w Polsce targi ogrodnicze. Dwa pierwsze targowe dni przeznaczono dla profesjonalistów, natomiast sobota – 1 marca – dedykowana była szerokiej publiczności.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Targi GARDENIA stanowiły okazję do zapoznania się z nowościami, które już wiosnę pojawią się rynku. Ponad 500 wystawców (blisko 600 marek produktów) z 17 krajów świata przywiozło do Poznania, to co ma w swojej ofercie najlepszego: nowe odmiany kwiatów i roślin, narzędzia do pracy w ogrodzie, ale także środki ochrony, czy małą architekturę ogrodową. Wśród prezentowanych produktów znalazł się także 11 wyjątkowych produktów, wyróżnionych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas uroczystości wręczono także Złote Medale MTP, nagrody Acanthus Aureus  oraz nagrody w konkursie "Zieleń w Mieście" organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Tworców Ogrodów wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Wręczono również jubileuszową statuetkę z okazji 25-lecie marki KRONEN na Polskim Rynku.

Tegoroczną ekspozycję zagospodarowano na ponad 20 tysięcy merów kwadratowych podzielonych na pięć pawilonów wystawienniczych. Na stoiskach eksperci radzili jak uprawiać, nawozić, przycinać i pielęgnować rośliny, a wśród targowych gości znaleźli się celebryci prowadzący telewizyjne programy ogrodnicze. Do tego każdy z przybyłych miał doskonałą możliwość „przymierzenia” się do konkretnych kosiarek czy traktorów ogrodowych.


Targi GARDENIA 2014 odwiedziło o prawie 40% więcej profesjonalistów w porównaniu do edycji z 2013 roku. Zdaniem organizatorów wzrost ten związany jest ze zmienioną formułą targów, zgodnie z którą dwa dni (czwartek i piątek) przeznaczone były dla profesjonalistów, a jeden (sobota) dla szerokiej publiczności. 

Według wstępnych danych tegoroczne targi GARDENIA odwiedziło blisko 21,5 tysiąca zwiedzających, z czego prawie 11 tysięcy to klienci branżowi.


Specjalnie dla Gospodarz.tv Targi GARDENIA 2014 podsumował Dyrektor Targów Jakub Patelka.

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4
2014-03-03 11:27:23, napisał: Jaskier

Ciekawe wystawy były, znaczy jak dla mnie to może nie tak bardzo, ale żona była przeszczęśliwa po nich.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • STOP przekraczaniu norm pozostałości środków ochrony roślin w żywności
 • STOP przekraczaniu norm pozostałości środków ochrony roślin w żywności

  Ochrona roślin jest istotnym elementem produkcji roślinnej. Uzyskanie oczekiwanej wysokości i jakości plonu jest bowiem możliwe wyłącznie poprzez zapewnienie odpowiedniej kondycji i zdrowotności...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Informacja o sytuacji w rolnictwie po nawałnicach 10-12 sierpnia 2017 r.
 • Informacja o sytuacji w rolnictwie po nawałnicach 10-12 sierpnia 2017 r.

  Najbardziej gwałtowne zjawiska atmosferyczne (huragan, deszcz nawalny, grad) wystąpiły w powiatach gnieźnieńskim, wrzesińskim, kaliskim, średzkim, jarocińskim, gostyńskim oraz rawickim....
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl