| Autor: mikolaj

Targi GARDENIA 2014

W Poznaniu zakończyły się największe w Polsce targi ogrodnicze. Dwa pierwsze targowe dni przeznaczono dla profesjonalistów, natomiast sobota – 1 marca – dedykowana była szerokiej publiczności.

Targi GARDENIA stanowiły okazję do zapoznania się z nowościami, które już wiosnę pojawią się rynku. Ponad 500 wystawców (blisko 600 marek produktów) z 17 krajów świata przywiozło do Poznania, to co ma w swojej ofercie najlepszego: nowe odmiany kwiatów i roślin, narzędzia do pracy w ogrodzie, ale także środki ochrony, czy małą architekturę ogrodową. Wśród prezentowanych produktów znalazł się także 11 wyjątkowych produktów, wyróżnionych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas uroczystości wręczono także Złote Medale MTP, nagrody Acanthus Aureus  oraz nagrody w konkursie "Zieleń w Mieście" organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Tworców Ogrodów wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Wręczono również jubileuszową statuetkę z okazji 25-lecie marki KRONEN na Polskim Rynku.

Tegoroczną ekspozycję zagospodarowano na ponad 20 tysięcy merów kwadratowych podzielonych na pięć pawilonów wystawienniczych. Na stoiskach eksperci radzili jak uprawiać, nawozić, przycinać i pielęgnować rośliny, a wśród targowych gości znaleźli się celebryci prowadzący telewizyjne programy ogrodnicze. Do tego każdy z przybyłych miał doskonałą możliwość „przymierzenia” się do konkretnych kosiarek czy traktorów ogrodowych.


Targi GARDENIA 2014 odwiedziło o prawie 40% więcej profesjonalistów w porównaniu do edycji z 2013 roku. Zdaniem organizatorów wzrost ten związany jest ze zmienioną formułą targów, zgodnie z którą dwa dni (czwartek i piątek) przeznaczone były dla profesjonalistów, a jeden (sobota) dla szerokiej publiczności. 

Według wstępnych danych tegoroczne targi GARDENIA odwiedziło blisko 21,5 tysiąca zwiedzających, z czego prawie 11 tysięcy to klienci branżowi.


Specjalnie dla Gospodarz.tv Targi GARDENIA 2014 podsumował Dyrektor Targów Jakub Patelka.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!