| Autor: redakcja1

Targi Ogrodnicze w Lubaniu

Za nami kolejna, już ósma, edycja Targów Ogrodniczych w Lubaniu. W tym roku podczas imprezy odwiedzić można było ponad 250 stoisk.

Targi Ogrodnicze w Lubaniu

Targi Ogrodnicze w Lubaniu

- Targi w Lubaniu mają już swoją historię i ugruntowaną pozycję na Pomorzu – mówi Aleksander Mach, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. – Przyjeżdżają na nie handlowcy z całego kraju. Każdego roku oblegane są stoiska z krzewami, roślinami rabatowymi, drzewkami owocowymi, kwiatami i cebulkami, ale to nie jedyne atrakcje. Na Targach kupić można meble ogrodowe, narzędzia, nawozy, a nawet wyroby artystyczne czy tradycyjne produkty spożywcze. Dużym zainteresowaniem cieszą się także ryby. Warto dodać, że w tym roku na Targach zjawiło się 12 tysięcy odwiedzających.

W czasie imprezy hodowcy z terenu województwa pomorskiego zaprezentowali ciekawe okazy ptactwa ozdobnego oraz piękne króliki (od malutkich po olbrzyma belgijskiego), które wzbudzały zainteresowanie, szczególnie wśród dzieci. Chętnie odwiedzano także stoiska z urządzeniami do wytwarzania tzw. energii odnawialnej (m.in. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, małe siłownie wiatrowe).

Czas odwiedzającym Targi umiliły występy artystyczne. Na scenie wystąpił Paweł Orlikowski z zespołem oraz 4 ASY. Dla najmłodszych przygotowano wesołe miasteczko i przejażdżki kucykami. Każdy mógł zasmakować w specjałach oferowanych w stoiskach małej gastronomii.

 


Kolejne Targi organizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku odbędą się już 23 i 24 kwietnia w Starym Polu.Tagi:
źródło: