| Autor: redakcja6

Tłumy w Szepietowie

Kilkanaście tysięcy zwiedzających odwiedziło 24 i 25 maja tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie odbyła się IX Zielona Gala i VII Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Tłumy w Szepietowie
Blisko 60 wystawców ze sprzętem rolniczym i 40 firm budowlanych przedstawiło swoją ofertę. Gospodarze mieli zatem okazję dokonać pełnego przeglądu maszyn do zbioru i konserwacji zielonek oraz zapoznać się z nowościami na rynku budowlanym.
 
Zielona Gala
 
W pokazie zbioru zielonki zaprezentowane zostały wszystkie najważniejsze technologie pozyskiwania pasz objętościowych z użytków zielonych.
 
W niedzielę rolnicy mogli dokładnie przyjrzeć się i porównać około 70 zestawów maszyn biorących udział w pokazach. Kolejno na ośmiohektarową łąkę wjechały: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, przyczepy zbierające i owijarki.
 
Pokazom maszyn towarzyszył pokaz bezpiecznej obsługi maszyn do zbioru zielonek zorganizowany przez KRUS OR w Białymstoku. Udzielono wielu wskazówek m.in. co do wyposażenia ciągnika, jego prawidłowego użytkowania i sprawdzenia stanu technicznego maszyn rolniczych.


 
Merytorycznym uzupełnieniem Zielonej Gali były wykłady na temat produkcji pasz z użytków zielonych i renowacji trwałych użytków zielonych w województwie podlaskim. Można było dowiedzieć się m.in. o nowościach w produkcji pasz objętościowych, o niewykorzystanym potencjale białka z pola oraz o odpowiednim doborze gatunków traw do uzyskania wysokojakościowej paszy objętościowej w gospodarstwie.

Czytaj dalej na następnej stronie... 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!