| Autor: redakcja1

Trwa MAZURSKIE AGRO SHOW

W sobotę 13 dnia lutego 2016 r. rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski - wystawa maszyn rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW. Wystawa potrwa do niedzieli, 14 lutego.

Trwa MAZURSKIE AGRO SHOW

MAZURSKIE AGRO SHOW

Nowa nazwa imprezy bezpośrednio nawiązuje do cyklu cieszących się uznaniem w branży Międzynarodowych Wystaw Rolniczych AGRO SHOW i ZIELONE AGRO SHOW, organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
MAZURSKIE AGRO SHOW otwiera sezon jako najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski. Jest to jedyna tak kompleksowa wystawa rolnicza organizowana w 2016 toku w województwie warmińsko-mazurskim. Tak jak ostatnio, impreza odbywa się w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym Arena Ostróda, oferującym sporo udogodnień i bogatą infrastrukturę. Do Ostródy zjechało się ponad 100 wystawców, reprezentujących 150 czołowych marek krajowych i zagranicznych maszyn i urządzeń rolniczych, a także inne podmioty oraz instytucje związane z rolnictwem. Na Wystawie obecni są wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu, którzy prezentują rolnikom swoją najnowszą ofertę w przede dniu nowego sezonu.
 
Zobacz podsumowanie ARENA AGRO Ostróda 2015

Formuła wystawy sprawdziła się w zeszłym roku, dlatego w obecnej edycji organizator nie przewidział rewolucyjnych zmian. W dalszym ciągu jest to wystawa przede wszystkim nastawiona na dealerów maszyn i urządzeń rolniczych z regionu północno-wschodniej Polski. Na plus zmieniły się możliwości ekspozycji ofert. Dzięki temu, że w obiekcie Expo Arena do dyspozycji jest nowa, większa hala, oddana do użytku wiosną 2015 roku, wystawa odbywa się na większej powierzchni, przez co warunki dla wystawców i zwiedzających są jeszcze bardziej komfortowe. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych tak jak w przypadku innych organizowanych przez siebie imprez przygotowała program dofinansowania przyjazdów grupowych, co oznacza, że grupy zorganizowane mogą liczyć na zwrot części kosztów związanych z podróżą.
 
W sobotę w godzinach 9.00-17.00 każdy z przybyłych ma okazję do zapoznania się z indywidualnymi ofertami poszczególnych firm na ich stoiskach, tj. w halach 3,5,6. Za to w godzinach 11.00-11.30 nastąpi oficjalne otwarcie wystaw MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA 2016, TARGÓW HODOWLANYCH ZAGRODA, WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ WYSTAWY ZWIERZĄT, co będzie miało miejsce na scenie w hali 3.
 
Poza tym w godzinach 13.30-15.00 na scenie w hali 3 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotka się z rolnikami. Natomiast na koniec dnia o 16.00  dr hab. Wojciech Barański z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygłosi prelekcję na temat „Najczęstsze problemy zdrowotne bydła” również na scenie w hali 3.
 
Za to w niedzielę oprócz możliwości zwiedzania targów w godzinach 9.00-17.00, będzie można wziąć udział w seminarium przygotowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego "Możliwości wsparcia gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020", które odbędzie się na scenie w hali 3.
 
Wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy.

Przypomnijmy, MAZURSKIE AGRO SHOW odbywa się w Ostródzie w dniach 13-14 lutego 2016 roku. Ekspozycja czynna jest w godz. od 9:00 do 17:00.
 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!