| Autor: redakcja6

Trwają największe targi rolnicze w północno-wschodniej Polsce - XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto przybędzie na tegoroczną edycję Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Wydarzenie odbywa się w dniach 24 - 25 czerwca 2017 roku na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Trwają największe targi rolnicze w północno-wschodniej Polsce - XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Targi rolnicze

Co roku Szepietowo na dwa dni przyciąga przedstawicieli z sektora agrobiznesu. Tym razem jest podobnie. Po raz kolejny pojawili się znani producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych, jak również firmy paszowe, nawozowe, doradcze i finansowe. Zainteresowani rolnicy mogą zapoznać się z ofertą firm i porozmawiać z ich przedstawicielami na temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie gospodarki rolnej. 

Wystawa zwierząt

RWZH w Szepietowie jest także doskonałą okazją do obejrzenia pięknych zwierząt hodowlanych, które o pierwsze miejsca rywalizują ze sobą na odpowiednio przygotowanym ringu. Podczas dwudniowej wystawy, zwiedzający mogą zobaczyć bydło mleczne, bydło mięsne, konie, owce, drób, któliki, a także kozy. W tym roku, już po raz piąty, odbywa się także Ogólnopolska Wystawa Królików.

Dni z Doradztwem Rolniczym

Równolegle z wystawą maszyn i pokazami zwierząt odbywają się Dni z Doradztwem Rolniczym. Jest to świetna okazja, aby skorzystać z fachowej porady z zakresu m. in. produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki. Ponadto, zainteresowani mogą odwiedzić stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych agencji rolniczych.

Program wydarzeń:


Sobota - 24 czerwca 2017 r.

8.00 Wycena bydła mlecznego i mięsnego, koni, owiec, drobiu i królików rasowych
12.30 Wybór superczempionów
13.00 Uroczyste Otwarcie XXIV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i V Ogólnopolskiej Wystawy Królików
Ogłoszenie wyników wyceny bydła mlecznego, mięsnego, koni, owiec, drobiu i królików rasowych
13.30 Wręczanie nagród przez samorządy, sponsorów i firmy
15.00 Rozstrzygnięcie plebiscytu Gazety Współczesnej – Rolnik Roku i Nasz Sołtys
Budynek biurowy
10.30 Wykład: „Współczesne technologie w produkcji bydła” – dr hab. Marek Gaworski SGGW Warszawa - sala nr 4
13.30 Wykład: „Aktualne plany związane z rozwojem produkcji owczarskiej w Polsce” – prof. dr hab. Roman Niżnikowski SGGW Warszawa - sala nr 4
Tereny wystawowe
8.00-16.00 Ekspozycja targowa maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!