| Autor: mikolaj

World Food Warsaw 2014 okiem ARR

W dniach 9-11 kwietnia w Warszawie odbywały się Międzynarodowe Targi Żywności – World Food Warsaw 2014, które zostały objęte honorowym patronatem Prezesa Agencji Rynku Rolnego – Pana Radosława Szatkowskiego.

World Food Warsaw 2014 okiem ARR
Targi zostały otwarte przez Panią Zofię Szalczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Lucjana Zwolaka – Zastępcę Prezesa Agencji Rynku Rolnego oraz Pana Mirosława Maliszewskiego – Prezesa Związku Sadowników RP.

W konferencji towarzyszącej otwarciu targów pod tytułem „Polskie Hity Eksportowe” uczestniczył Pan Lucjan Zwolak, który przedstawił programy wsparcia i promocji firm sektora rolno-spożywczego oferowane dla producentów i eksporterów żywności. Targi zgromadziły ok. 100 wystawców z branży rolno-spożywczej z całego świata m.in.: ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji, Malezji, Francji, Hiszpanii. Na targach swoje produkty zaprezentowali producenci m.in.: ryżu, makaronów, owoców morza, mięsa,  konserw rybnych i mięsnych, gotowych dań, owoców i warzyw, oliwy z oliwek, suszonych fig, soków, napojów i alkoholi.


Pierwszego dnia targów wręczone zostały złote medale za Debiut Targowy w World Food Warsaw 2014 w kategoriach:
  • Złoty Medal Targów World Food Warsaw 2014,
  • Debiut Targowy Polski,
  • Debiut Targowy Zagraniczny,
  • Najlepszy Design i Aranżacja Stoiska,
  • Media.

Była to pierwsza edycja Targów World Food Warsaw. Podobne imprezy odbywają się na terenie m.in.: Rosji i Ukrainy.

Czytaj więcej o Targach World Food Warsaw 2014

Podczas targów funkcjonowało stoisko informacyjne Agencji Rynku Rolnego, na którym pracownicy ARR udzielali zainteresowanym informacji nt. mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych, którymi administruje Agencja. Na stoisku swoją ofertę prezentowali również przedstawiciele polskich firm z branży rolno-spożywczej.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!