XIX Małopolska Giełda Agroturystyczna

Już po raz dziewiętnasty krakowianie oraz turyści odwiedzający Małopolskę mogli spotkać się z właścicielami gospodarstw agroturystycznych z Małopolski, innych regionów Polski i wybrać ofertę wypoczynku na tegoroczne wakacje.

XIX Małopolska Giełda Agroturystyczna

Małopolska Giełda Agroturystyczna

W dniach 23 i 24 kwietnia 2016 r. w obiektach Uniwersytetu Rolniczego odbywała się Małopolska Giełda Agroturystyczna, której towarzyszyły Targi Ogrodnicze z ofertą sadzonek roślin do ogrodów, wystawy rękodzieła ludowego prezentujące dorobek małopolskich twórców, konkursy dla dzieci, wystawa zwierząt gospodarskich, degustacja potraw i napojów regionalnych, występy zespołów folklorystycznych, jak również pokazy kulinarne. Współorganizatorem Giełdy był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, który na stoisku wystawienniczym prezentował oferty agroturystyczne z terenu Małopolski.

Uroczystego otwarcia Giełdy dokonali Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prof. Włodzimierz Sady, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak oraz Dyrektor MODR Bronisław Dutka, którzy w swoich przemówieniach zwrócili uwagę na  ważność agroturystyki w rozwoju przedsiębiorczości na wsi poprzez kreowanie nowych miejsc pracy a tym samym  podnoszenie jakości życia rodzin wiejskich.

Zwiedzający szczególnie poszukiwali ofert charakteryzujących się wysoką jakością usług oferowanych w atrakcyjnym turystycznie regionie. Preferowane były gospodarstwa posiadające certyfikaty potwierdzające wysoką jakość bazy noclegowej i dodatkowej infrastruktury  okołoturystycznej uwzględniającej dziedzictwo kulturowe regionu.

Wystawcom jak i przybyłym gościom czas uprzyjemnił występ Zbigniewa Wodeckiego, który wykonał największe swoje muzyczne szlagiery.Tagi:
źródło: