| Autor: redakcja1

Zielona Gala - najlepsze maszyny na murawie

Jaką wybrać kosiarkę, czy prasę? Na jaką zgrabiarkę i owijarkę się zdecydować? Na te i wiele innych pytań związanych z technologią zbioru zielonek uzyskali odpowiedź wszyscy zainteresowani 19 i 20 maja w Szepietowie podczas Zielonej Gali.

Zielona Gala - najlepsze maszyny na murawie
Siódma edycja imprezy organizowanej przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przyciągnęła do Szepietowa blisko 20 tysięcy zwiedzających. Podczas Zielonej Gali rolnicy mieli okazję dokonać pełnego przeglądu maszyn do zbioru zielonek. Sobotnie wykłady z zakresu produkcji pasz z użytków zielonych oraz zbioru siana i zielonek były teoretycznym wstępem do najbardziej oczekiwanego punktu imprezy, niedzielnego pokazu koszenia. Na murawie o powierzchni 8 ha zaprezentowało się prawie 90 maszyn do zbioru zielonek. Kolejno na pola wjechały: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, przyczepy samozbierające, owijarki, ładowacz czołowy oraz przycinak do bel.
 

 
Wśród prezentowanych maszyn wybrano Hit Zielonej Gali - owijarkę stacjonarną McHale 991 LBER firmy Baza Maszynowa Danex z Rogieniec Wielkich. Atutem owijarki jest możliwość sterowania zdalnego za pomocą pilota, dzięki czemu wystarczy tylko jedna osoba do obsługi. Podziw zwiedzających budziła zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym Merge Maxx 900 firmy Kuhn, o imponującej szerokości roboczej - 9 metrów.
 

 
Zielonej Gali po raz piąty towarzyszyły Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Wystawcy zaprezentowali szeroką ofertę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu. Rolnicy mogli skorzystać z porad specjalistów i wysłuchać wykładu „Budynki i budowle grup producentów rolnych”. Hitem Targów Budowlanych okrzyknięto ścienne płyty warstwowe PolTherma DS. firmy EuroPanels Sp. z o.o .
 
Zapraszamy na kolejną imprezę Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym 23 i 24 czerwca.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!