| Autor: redakcja1

Zwierzęta, pokazy na polu i koncerty na Regionalnych Targach Rolniczych w Gołaszynie

Wietrzna pogoda nie zniechęciła zwiedzających, którzy dopisali na Regionalnych Targach Rolniczych w Gołaszynie organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska handlowe oraz wystawa małych zwierząt.

Zwierzęta, pokazy na polu i koncerty na Regionalnych Targach Rolniczych w Gołaszynie
Po dwuletniej przerwie rolnicy i wystawcy ponownie mogli spotkać się w Gołaszynie i wspólnie cieszyć targami. Wartość takich relacji podkreślał również Maciej Szłykowicz, pierwszy zastępca dyrektora WODR w Poznaniu, który uroczyście otworzył wydarzenie.
 
- Cieszę się, że wracamy do normalności i spotykamy się dzisiaj. Mam nadzieję, że bez większych przeszkód będziemy mogli kultywować tradycję targów w Gołaszynie – mówił Maciej Szłykowicz.
 
I dodał: - Dziękuję wszystkim za przybycie, ale przede wszystkim chciałbym przywitać państwa rolników, bo to dla nich jest ta impreza. Chciałbym, żebyśmy cały czas mieli świadomość tego, że praca w rolnictwie to są działania, które wymagają wytrwałości, dyscypliny i samozaparcia, zwłaszcza, że obecna sytuacja z suszą i wysokimi cenami nie jest łatwa.

Pokazy merytoryczne i rozrywka dla rodziny

Wartościowym punktem targów był pokaz na poletkach demonstracyjnych z użyciem N-testera, czyli urządzenia do pomiaru zapotrzebowania roślin na azot. Ta wiedza została dodatkowo wzbogacona wykładami specjalistycznymi o tematyce rolniczej i ogrodniczej. Rolnicy mogli również otrzymać wsparcie na stoiskach doradczych, między innymi Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Na targach pojawiło się dużo zwiedzających, którzy rodzinnie spędzali czas. Szczególną uwagę przykuwały stoiska z zabawkami, wystawa ptaków i królików, konkursy oraz pyszne, swojskie jedzenie. Atmosferę umilały występy zespołów regionalnych i ludowych. Swój repertuar zaprezentowali między innymi muzycy z Kapeli Bajer, zespół Anima oraz Ladies Trio z Ukrainy.

Wśród atrakcji był również konkurs plastyczny, w którym mogły wykazać się dzieci. Małolaci przedstawili swoją wizję wiosennego ogrodu, za co otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Drugi dzień targów zaplanowany jest na niedzielę, 22 maja w godzinach 10-17. Oprócz punktów z dzisiejszego programu, zwiedzający będą mogli między innymi spróbować swoich sił w konkursie gwary wielkopolskiej.

Regionalne Targi Rolnicze w Gołaszynie odbywają się pod patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Patronat medialny nad targami objęły: Głos Wielkopolski, Radio Poznań, telewizja TVP3 Poznań, Wieści Rolnicze, portal Gospodarz.pl, Poradnik Gospodarski, Radio Elka oraz portal Rawicz24.pl.


Tagi:
źródło: