Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ciągnik Roku 2015 – ogłoszono nominacje

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Choć lato w pełni, producenci traktorów z pewnością nie mogą się doczekać jesieni. W...

Choć lato w pełni, producenci traktorów z pewnością nie mogą się doczekać jesieni. W listopadzie zostaną mianowicie ogłoszone wyniki prestiżowego konkursu Ciągnik Roku 2015. W oczekiwaniu na wielki dzień warto zapoznać się z finalistami.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ciągnik Roku 2015

Ciągnik Roku to międzynarodowy konkurs dla producentów traktorów, zapoczątkowany przez włoskie czasopismo rolnicze Trattori. Pierwsza edycja odbyła się w 1998 r. Podstawą konkursu jest ocena nowych ciągników przez międzynarodowe jury. Jego członkami są dziennikarze reprezentujący 23 europejskich czasopism rolniczych (po jednym z każdego państwa).

Jurorzy śledzą informacje o nowych ciągnikach ukazujących się na rynku i spośród nich wyłaniają kilkanaście pojazdów przechodzących do finału. Wśród nominowanych może znaleźć się ciągnik, który nie otrzymał nagrody we wcześniejszych edycjach i jest seryjnie produkowany najpóźniej od 15 września danego roku. Do nominacji niezbędne są też testy ciągnika w warunkach polowych.

(kliknij, aby powiększyć)


Lista nominowanych ciągników jest udostępniana na kilka miesięcy przed ostatecznym werdyktem. Przez ten czas wyróżnione traktory są prezentowane na międzynarodowych wystawach rolniczych i tam poddawane kolejnym próbom przy pracy. Oceniając ciągniki, jury bierze pod uwagę zarówno rozwiązania techniczne, bezpieczeństwo i komfort jazdy, jak i walory estetyczne oraz stosunek mocy do ceny. Ostateczny werdykt jest ogłaszany w listopadzie podczas jednej z wielkich wystaw rolniczych. W tym roku będą to odbywające się w Bolonii (Włochy) targi EIMA (12-16 listopada).

Nagrody w konkursie Ciągnik Roku są przyznawane w trzech kategoriach: Ciągnik Roku, Najlepszy Ciągnik Specjalistyczny i Złoty Ciągnik za Design. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla traktorów polowych, druga – dla pojazdów do specjalnych zastosowań, np. ciągników sadowniczych, górskich lub do uprawy winorośli. Wszystkie nominowane traktory mogą równocześnie ubiegać się o nagrodę za design i nierzadko zdarza się, że któryś z nich zostaje wyróżniony podwójnie. Taki zaszczyt przypadł m. in. ciągnikowi Deutz-Fahr Agrotron 7250 TTV, który w edycji 2013 zgarnął obie nagrody.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1
2014-08-18 10:24:21, napisał: Jaskier

Toż to potwory a nie ciągniki Class czy Challenger czy też John to smoki w swojej klasiePublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl