Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dzień z HERKULESEM

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 24 czerwca 2014 roku w miejscowości Redecz Krukowy odbyły się pokazy sprzętu rolniczego....

Dnia 24 czerwca 2014 roku w miejscowości Redecz Krukowy odbyły się pokazy sprzętu rolniczego. W roli głównej wystąpił opryskiwacz samojezdny HERKULES firmy Krukowiak.
Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wszyscy przybyli na pokazy mieli szansę przyjrzeć się z bliska prezentowanej maszynie, zobaczyć jak sprawdza się podczas przejazdu po polu oraz ocenić belkę opryskiwacza w czasie pracy.

Herkules to jeden z największych opryskiwaczy. Jednostką napędową jest 6-cylindrowy silnik o mocy 175 KM. Podczas pracy w polu z napełnionym zbiornikiem maszyna może osiągnąć prędkość do 20 km/h. Natomiast prędkość transportowa to maksymalnie 40 km/h. Uwagę zwraca prześwit Herkulesa pod kołami (180 cm) oraz rozpiętość belki dochodząca do 28 m. Podstawowe wyposażenie opryskiwacza stanowi zbiornik zaopatrzony w pompę Bertolini o wydajności 400 l/min oraz komputer sterujący opryskiem BRAVO 300S. Maksymalna pojemność zbiornika wynosi 4 tys. litrów. Ponadto, maszyna została wyposażona w nawigację GPS, co niewątpliwie przydaje się przy pracach polowych. Inne ważne elementy wyposażenia Herkulesa to system zapobiegający poślizgowi kół, napęd 4x4, koła skrętne przednie i tylne oraz hamulce tarczowe na przodzie i hydrauliczne w tyle. Poza tym oprsykiwacz firmy Krukowiak posiada wygodny system składania i rozkładania belki, którym steruje się za pomocą wielofunkcyjnego joystic'a. Warto podkreślić, iż opryskiwacz pomimo swojej wysokości sprawia wrażenie bardzo stabilnego, a klimatyzowana kabina i regulowana kierownica oraz siedzisko kierowcy mają sprawić, że praca w upalne dni należy do przyjemności. Dodatkowe udogodnienia Herkulesa to ergonomiczny panel obsługi układu cieczowego, suchy wskaźnik poziomu cieczy w zbiorniku głównym, wskaźnik napełnienia zbiornika oraz zbiornik na wodę do mycia rąk o pojemności 17 litrów.
- Opryskiwacz ma samoadaptację podwozia tylnego, czyli ile nalejemy cieczy on sam się dopasowuje. Ma amortyzację do podróżowania, do pracy, żebyśmy pewnie się czuli w kabinie. Nie ma zaawansowanych żyroskopowych czujników odnośnie pochyłów, ponieważ do terenów górskich są już maszyny niższe - mówi Tomasz Żywiczka Dyrektor ds. Sprzedaży w firmie Krukowiak.


- Jest wiele osób zainteresowanych tymi maszynami. Opracowaliśmy tą wersje nowszą, opartą na podzespołach od
renomowanych producentów. Do tej pory produkowaliśmy podwozia sami, więc troszeczkę zmieniliśmy tą konstrukcję. W chwili obecnej, jeśli chodzi o sprzedaż, to pierwsze sztuki już jeżdżą. Rynek do opryskiwaczy samobieżnych dopiero się rozwija - dodaje Mariusz Pracki Dyrektor ds. Marketingu.

Był to pierwszy tego typu pokaz zorganizowany przez firmę Krukowiak. Liczymy na kolejne w niedalekiej przyszłości, zapraszając do obejrzenia galerii zdjęć z pokazu, którą jak zawsze znajdziecie poniżej.

Kliknij, w logo firmy KRUKOWIAK by przejść do jej zakładki na Portalu Gospodarz.pl i obejrzeć inne produkty Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych.


 


 

Google+Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"


źródło:Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +5 pkt. razem głosów: 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • ZIELONE AGRO SHOW już w najbliższy weekend!
 • ZIELONE AGRO SHOW już w najbliższy weekend!

  Już w ten weekend, od 27-28 maja odbędzie się kolejna edycja Wystawy ZIELONE AGRO SHOW 2017. Miejscem spotkań wystawców, zwiedzających gospodarzy i nie tylko, będzie Moto Park w miejscowości...
 • W Polsce wykryto jaja potencjalnie zanieczyszczone fipronilem
 • W Polsce wykryto jaja potencjalnie zanieczyszczone fipronilem

  Z informacji otrzymanych poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) wynika, że partia potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem obranych ze skorupki jaj...
 • Skradziono ładowarkę teleskopową - apel o pomoc
 • Skradziono ładowarkę teleskopową - apel o pomoc

  W Dębowie (kujawsko-pomorskie) została skradziona ładowarka teleskopowa. Dwie inne równocześnie próbowano skraść w pobliskiej miejscowości Karnowo. Kierujemy apel o pomoc i ku przestrodze...
 • Pogłowie polskich krów mlecznych
 • Pogłowie polskich krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu 2017 roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% - 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - o 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
 • King Agro przejęte przez John Deere
 • King Agro przejęte przez John Deere

  John Deere przejmuje King Agro - wiodącego producenta elementów z włókien węglowych i zaprasza na Demo Tour. Firma John Deere podpisała porozumienie dotyczące przejęcia firmy King Agro.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl