Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ekoenergetyka ładuje polskie autobusy elektryczne

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W najbliższych miesiącach spółka dostarczy infrastrukturę ładowania dla sześciu polskich...

W najbliższych miesiącach spółka dostarczy infrastrukturę ładowania dla sześciu polskich miast, które po raz pierwszy wdrażają autobusy elektryczne oraz zwiększy ilość urządzeń w Warszawie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W sumie 26 stacji ładowania od zielonogórskiej firmy będzie ładowało autobusy, które wyjadą na linie w ciągu najbliższych kilku miesięcy w Polsce. Ten rezultat potwierdza dynamikę rynku, jak również rosnącą świadomość w polskich miastach o roli jaką pełnią autobusy elektryczne i ich infrastruktura ładowania w oczyszczaniu potwietrza.
Stacje ładowania, które będą wdrażane w ciągu najbliższych kilku miesięcy, obejmują zarówno ładowarki zajezdniowe przeznaczone do nocnego ładowania za pomocą wtyczki Combo 2, jak również miejskie, które będą automatycznie ładować autobusy podczas ich postojów na pętlach. Ładowarki ładować będą nowe Urbino Electric 12 od polskiego producenta Solaris Bus & Coach. Września, Chodzież, Ostrów Wielkopolski, Sosnowiec, Katowice i Stalowa Wola zainstalują łącznie prawie 2MW mocy od zielonogórskiej firmy. O kolejne stacje ładowania od Ekoenergetyki wzbogaci się również Warszawa, która wdroży 10 nowych stacji ładowania dla nowo-dodanych autobusów elektrycznych Ursus Bus w swojej flocie.
 
41 polskich miast - w tym miasta, które wdrażać będą infrastrukturę od Ekoeneretyki-Polska - podpisało list intencyjny w lutym, w którym zobowiązują się do wprowadzenia prawie 800 autobusów elektrycznych do swoich flot. Tym samym miasta postawiły Polskę na czele elektrycznej rewolucji w Europie.
 
- Polska jest jednym z europejskich liderów jeśli chodzi o wdrażanie autobusów elektrycznych, jak widać po ilości miast, do których dostarczać będziemy infrastrukturę. Cieszymy się, że to my zostaliśmy wybrani, żeby wspierać je w ich wysiłkach na rzecz oczyszczania miejskiego powietrza, po czym dodał: - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce z tak szerokim wachlarzem produktowym i długoletnim doświadczeniem we wdrażaniu infrastruktury ładowania dla autobusów elektrycznych. To, że co raz więcej miast wdrażać będzie nasze stacje ładowania to dowód na to, że nasze rozwiązania - ich modularność, elastyczność, ale też i uniwersalność - są doceniane - tłumaczył Bartosz Kubik, prezes Ekoenergetyki-Polska.
 
W sumie stacje ładowania od Ekoenergetyki-Polska będzie można znaleźć już w 11 polskich miastach.
 
Ekoenergetyka-Polska to jeden z liderów europejskiego rynku ładowarek wysokiej mocy dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła ponad 120 stacji szybkiego ładowania do 25 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych. Firma proponuje ładowarki mocy od 3kW do 800kW i współpracując z wiodącymi producentami autobusów, pomagając miastom we wdrażaniu zero-emisyjnych pojazdów transportu publicznego.

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0
2017-10-03 16:21:05, napisał: Gość

Autobusy elektryczne to przyszłość BUSOMAT.PLPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Większy eksport serów
 • Większy eksport serów

  Spośród wywożonych produktów mleczarskich od lat największe przychody generują sery i twarogi.
 • Polskie żubry trafią do Czech
 • Polskie żubry trafią do Czech

  Pięć żubrzyc z Białowieskiego Parku Narodowego już jest w drodze do czeskiego rezerwatu Milovice Česká krajina. To kolejne polskie zwierzęta, które wzmocnią populację tych zwierząt u naszych...
 • Czy wystarczy karpia na święta?
 • Czy wystarczy karpia na święta?

  Hodowla karpia w Polsce ma wielowiekową tradycję. Największą ilość karpia hoduje się w województwie lubelskim, wielkopolskim i opolskim. Tegoroczne odłowy, które znajdują się na półmetku...
 • Polacy coraz częściej segregują śmieci
 • Polacy coraz częściej segregują śmieci

  Polska w dziedzinie recyklingu powinna gonić państwa starej unijnej piętnastki. Wart około 3 mld zł rynek wymaga także wprowadzenia odpowiednich regulacji. Przepisy, które pod koniec 2016 roku...
 • Czy grozi nam plaga śmiercionośnych komarów?
 • Czy grozi nam plaga śmiercionośnych komarów?

  Zdaniem entomologów z SGGW tegoroczna aura sprzyja komarom. Za kilka dni możemy mieć ich prawdziwy wysyp. Będą nas kłuć, powodując swędzenie i pieczenie. Jednak i tak my Europejczycy mamy dużo...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl