Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ekoenergetyka ładuje polskie autobusy elektryczne

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W najbliższych miesiącach spółka dostarczy infrastrukturę ładowania dla sześciu polskich...

W najbliższych miesiącach spółka dostarczy infrastrukturę ładowania dla sześciu polskich miast, które po raz pierwszy wdrażają autobusy elektryczne oraz zwiększy ilość urządzeń w Warszawie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W sumie 26 stacji ładowania od zielonogórskiej firmy będzie ładowało autobusy, które wyjadą na linie w ciągu najbliższych kilku miesięcy w Polsce. Ten rezultat potwierdza dynamikę rynku, jak również rosnącą świadomość w polskich miastach o roli jaką pełnią autobusy elektryczne i ich infrastruktura ładowania w oczyszczaniu potwietrza.
Stacje ładowania, które będą wdrażane w ciągu najbliższych kilku miesięcy, obejmują zarówno ładowarki zajezdniowe przeznaczone do nocnego ładowania za pomocą wtyczki Combo 2, jak również miejskie, które będą automatycznie ładować autobusy podczas ich postojów na pętlach. Ładowarki ładować będą nowe Urbino Electric 12 od polskiego producenta Solaris Bus & Coach. Września, Chodzież, Ostrów Wielkopolski, Sosnowiec, Katowice i Stalowa Wola zainstalują łącznie prawie 2MW mocy od zielonogórskiej firmy. O kolejne stacje ładowania od Ekoenergetyki wzbogaci się również Warszawa, która wdroży 10 nowych stacji ładowania dla nowo-dodanych autobusów elektrycznych Ursus Bus w swojej flocie.
 
41 polskich miast - w tym miasta, które wdrażać będą infrastrukturę od Ekoeneretyki-Polska - podpisało list intencyjny w lutym, w którym zobowiązują się do wprowadzenia prawie 800 autobusów elektrycznych do swoich flot. Tym samym miasta postawiły Polskę na czele elektrycznej rewolucji w Europie.
 
- Polska jest jednym z europejskich liderów jeśli chodzi o wdrażanie autobusów elektrycznych, jak widać po ilości miast, do których dostarczać będziemy infrastrukturę. Cieszymy się, że to my zostaliśmy wybrani, żeby wspierać je w ich wysiłkach na rzecz oczyszczania miejskiego powietrza, po czym dodał: - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce z tak szerokim wachlarzem produktowym i długoletnim doświadczeniem we wdrażaniu infrastruktury ładowania dla autobusów elektrycznych. To, że co raz więcej miast wdrażać będzie nasze stacje ładowania to dowód na to, że nasze rozwiązania - ich modularność, elastyczność, ale też i uniwersalność - są doceniane - tłumaczył Bartosz Kubik, prezes Ekoenergetyki-Polska.
 
W sumie stacje ładowania od Ekoenergetyki-Polska będzie można znaleźć już w 11 polskich miastach.
 
Ekoenergetyka-Polska to jeden z liderów europejskiego rynku ładowarek wysokiej mocy dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła ponad 120 stacji szybkiego ładowania do 25 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych. Firma proponuje ładowarki mocy od 3kW do 800kW i współpracując z wiodącymi producentami autobusów, pomagając miastom we wdrażaniu zero-emisyjnych pojazdów transportu publicznego.

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0
2017-10-03 16:21:05, napisał: Gość

Autobusy elektryczne to przyszłość BUSOMAT.PLPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl