| Autor: redakcja11

Niemcy czołowym importerem ogórków do UE

Największym importerem ogórków wśród państw unijnych są Niemcy w zeszłym roku sprowadzili łącznie 516,7 tys. ton tych warzyw – informuje FAMMU/FAPA.

Niemcy czołowym importerem ogórków do UE

Import ogórków do UE

Co więcej, stanowiło to około 41% łącznego importu ogórków przez państwa unijne. Na drugim miejscu pod względem wolumenu importu ukształtowała się Wielka Brytania z wynikiem 139,5 tys. ton oraz Holandia – 98,1 tys. ton, Belgia- 85,7 tys. ton i Francja – ponad 74,2 tys. ton.

 

Zdecydowana ilość sprowadzanych przez kraje unijne ogórków to produkty wewnątrzwspólnotowe, tylko 4% warzyw pochodzi z importu z państw trzecich. Co roku obserwowany jest wzrost zakupów w roku 2015 zwiększył się o 7% w ujęciu wartościowym i o 8% w ujęciu ilościowym.

 

Dominującym dostawcą na unijny rynek pozostaje Hiszpania – z ubiegłoroczną wartością 471,7 mln euro, następnie Holandia – 393,7 mln euro oraz Niemcy – 60,6 mln euro i Belgia– niecałe 48,0 mln euro. Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!