| Autor: kkj6

Warzywa będą coraz tańsze

Już wiadomo, że warzywa będą systematycznie taniały. Jest to bardzo dobra wiadomość dla konsumentów, którzy są już zmęczeni ich ciągłymi podwyżkami. Eksperci twierdzą, ze ceny mocno pójdą w dół ponieważ rolnicy, których zachęciły zeszłoroczne rekordowe ceny warzyw uprawiają ich zdecydowanie więcej.

Warzywa będą coraz tańsze

Najbardziej zyskali ci rolnicy, którym udało się uchronić zbiory przed niesprzyjającymi warunkami. Mogli później sprzedać swoje plony po atrakcyjnych cenach. Eksperci przyznają, że w grudniu zeszłego roku wzrost cen warzyw przekroczył 30 procent.


No cóż to, co sprawiło radość wśród producentów, wywołało falę zmartwienia i obaw wśród konsumentów, którzy bardzo odczuli gwałtowny wzrost cen. Na szczęście prawdopodobnie w tym roku bilans się wyrówna. Według prognoz, czekają nas znaczące spadki.


Jak wynika z obliczeń ekspertów, ilość warzyw wzrosła o około 10 procent. Dodatkowym plusem jest to, że pogoda w tym roku jest wyjątkowo przyjazna. Nie zagrażają im nawet przymrozki, ponieważ warzywa są roślinami przyziemnymi. W efekcie zbiory mogą osiągnąć rekordową wielkość.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!