| Autor: redakcja1

Wzrost cen białej kapusty

W dniach 16-17 maja tego roku za białą kapustę w punktach skupu płacono po 2,35 złotego za kilogram.

Wzrost cen białej kapusty


Jeszcze niedawno, bo zaledwie tydzień wcześniej za kilogram tego warzywa sprzedający mogli otrzymać średnio 2,14 złotego, co oznacza blisko 10 procentowy wzrost cen.


Natomiast w poprzednim roku kilogram białej kapusty kosztował 1,1 złotego. Oznacza to podwyżkę ceny tego warzywa w ciągu roku o niespełna 114 procent.


Z kolei najwięcej sprzedający mogą otrzymać w województwie podkarpackim, bo 2,40-3 złote za kilogram białej kapusty, czyli o około 25 procent więcej. We wcześniejszym tygodniu jej ceny oscylowały w granicach 2-2,30 złotego za kilogram. Porównując do analogicznego czasu roku wcześniejszego podrożała ona o ponad 1,5 raza.


Jednak najmniej za swoje warzywa otrzymali handlarze z województwa łódzkiego oraz małopolskiego, gdzie za kilogram białej kapusty dostali 2 złote. Wobec roku ubiegłego daje nam to podwyżkę o prawie 43 procent w przypadku Małopolski, a w województwie łódzkim to o blisko 200 procent więcej.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!