Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Powrót żurawi do Polski

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Pierwsze żurawie już przyleciały do Puszczy Białowieskiej. W tym roku pojawiły się...

Pierwsze żurawie już przyleciały do Puszczy Białowieskiej. W tym roku pojawiły się wyjątkowo wcześniej, ponieważ już w pierwszym dniu nowego roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Klangor, czyli charakterystyczny odgłos, który wydają żurawie, słychać wieczorem w okolicach jednej z puszczańskich osad. To pierwsze ptaki wracające do kraju po zimie. W tym roku ich pojawienie się ich nastąpiło nieoczekiwanie w pierwszym dniu nowego roku.
 
Eksperci uważają, że do szybszego powrotu z cieplejszych krajów skłoniła je bardzo łagodna zima. Ocieplanie się klimatu, a tym samym brak pokrywy śnieżnej są wyczuwane przez zwierzęta, które dostosowują swój rytm życia do tych zmian. Ornitolodzy dodają, że choć uważa się przylot żurawi za zwiastun rychłego nadejścia wiosny, trudno na razie prognozować, kiedy do nas zawita. Cieszmy się, że tak naprawdę nie było jeszcze prawdziwej zimy.
 
Żurawie to jedne z pierwszych ptaków, które wiosną zlatują do Polski, by tu spędzić lato i odchować młode. Najczęściej pojawiają się od połowy lutego do połowy marca. Bardzo szybko przylatują te osobniki, które są w dobrej kondycji. Miejmy nadzieję, iż w tym przypadku jest podobnie i gdy nastąpił nagły nawrót zimy dadzą sobie radę.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl