| Autor:

Sieciowy problem

Spór między przemysłem spożywczym, a sieciami.


W 2011 roku Parlament rozpocznie prace nad ustawą, której celem jest regulacja prawna stosunków pomiędzy sieciami super i hiper marketów, a przemysłem spożywczym. Takie rozporządzenie mają już np. Węgrzy.

 

Za złamanie w tym kraju normy prawnej obowiązują kary dochodzące nawet do 10 procent rocznego obrotu roku poprzedniego. W Polsce są podzielone zdania na ten temat. Mamy obecnie przepisy związane z nieprzestrzeganiem regulacji prawnych, jednak stosowanie ich to już inna sprawa. Stworzenie odpowiedniej administracji, którą będzie kontrolowało państwo może przynieść konkretne efekty.

 

Niemniej jednak kłótnia między przemysłem spożywczym a sieciami prawdopodobnie się tak szybko nie skończy, gdyż zawsze znajdzie się ktoś poszkodowany. Jeżeli jednak spór ma się zaostrzać to może należałoby wprowadzić dla sieci hiper i super marketów takie kary?Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!