| Autor: redakcja1

Stopa bezrobocia bez zmian

Główny Urząd Statystyczny potwierdził szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego. W sierpniu wyniosła ona 6,1 proc. i nie zmieniła się względem poprzedniego miesiąca. Za to o półtora tysiąca spadła liczba bezrobotnych.

Stopa bezrobocia bez zmian
- Najnowsze dane GUS to dobry sygnał, który oznacza, że  trend wzrostu bezrobocia, który notowaliśmy od kwietnia został zatrzymany. To również dowód na to, że tarcza antykryzysowa zadziałała, a zdecydowane kroki podjęte przez rząd uratowały nas przed lawinowym wzrostem bezrobocia – mówi Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej. 

Z danych GUS wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu sierpnia wyniosła 6,1 proc. Warto zauważyć, że taki sam poziom bezrobocia odnotowano również w lipcu i czerwcu. W sierpniu w rejestrach urzędów pracy figurowało dokładnie 1028,0 tys. osób. To o półtora tysiąca osób mniej niż w lipcu. 
 
- Warto jednak zauważyć, że sierpień jest pierwszym miesiącem, od wybuchu pandemii, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych. To dobra wiadomość – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!