| Autor: redakcja1

Wspólne uderzenie w tytoniowy proceder

Policjanci z Wąbrzeźna, wspólnie z funkcjonariuszami celno–skarbowymi, zabezpieczyli prawie 750 kg suszu tytoniowego i krajanki bez polskiej akcyzy. W sprawie zarzuty usłyszała 52–letnia mieszkanka powiatu. Kobieta odpowie za produkcję, sprzedaż i przechowywanie wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych.

Wspólne uderzenie w tytoniowy proceder
Wąbrzescy kryminalni ustalili, iż w jednym z gospodarstw na terenie powiatu znajduje się nielegalny tytoń. W miniony poniedziałek  (19.03.18) z pomocą funkcjonariuszy celno–skarbowych odwiedzili miejsce, gdzie miał mieć miejsce przestępczy proceder.  Na terenie namierzonej posesji funkcjonariusze obu służb, w trakcie przeszukania budynków gospodarczych, zabezpieczyli m.in. prawie 750 kg suszu tytoniowego, krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy, worki strunowe do pakowania tytoniu oraz specjalne urządzenie do rozdrabniania suszu. 
 
Jak ustalili śledczy, straty powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku popełnionego przestępstwa wyniosły 366 000 zł.  W sprawie funkcjonariusze przesłuchali 52–letnią kobietę. Usłyszała ona zarzuty produkcji, sprzedaży i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.


Tagi:
źródło: