| Autor: redakcja1

W Poznaniu opowiedzą o nowoczesnym rolnictwie

Jak Europejski Zielony Ład zmieni polskie rolnictwo i wpłynie na polskie gospodarstwa oraz jaki wpływ ma bieżąca sytuacja na produkcję rolniczą? Odpowiedzi na te pytania padną podczas Dnia Przedsiębiorcy Rolnego, który odbędzie się 17 listopada w Poznaniu pod hasłem „Jak innowacyjne rozwiązania wpływają na zmniejszenie ryzyka w produkcji rolniczej?”. Wydarzenie jest organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

W Poznaniu opowiedzą o nowoczesnym rolnictwie
Dzień Przedsiębiorcy Rolnego odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00 w Instytucie Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy, przy ul. Władysława Węgorka 20 w Poznaniu. Udział w niej jest bezpłatny. Żeby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba się zarejestrować na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScquil7scgvUr3ZxQicYVATsCm0_fXIqt8fISc--nlN23wDKw/viewform.
Hasło tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorcy Rolnego, czyli „Jak innowacyjne rozwiązania wpływają na zmniejszenie ryzyka w produkcji rolniczej?”, nie jest przypadkowe. Współczesne rolnictwo wymaga wykorzystywania różnorodnych nowoczesnych technologii, które przyczyniają się do zmniejszania ryzyka w produkcji. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę zwłaszcza wydajność gospodarstwa oraz efektywność Państwa prac – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
 
I dodaje: – Do udziału w konferencji zapraszamy rolników, doradców rolniczych, mieszkańców obszarów wiejskich, przedstawicieli nauki, brokerów innowacji, przedstawicieli organizacji samorządowych.

Dzień Przedsiębiorcy Rolnego zakłada przeprowadzenie konferencji składającej się z obrad plenarnych oraz dwóch paneli dyskusyjnych dotyczących produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Konferencja jest objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryka Kowalczyka.


Tagi:
źródło: