Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Pomarzanowicki pałac wrócił do spadkobierców

W środę 13 czerwca br. podpisano akt notarialny Pałacu w Pomarzanowicach. Zespół pałacowo-parkowy o łącznej powierzchni 6,8518 ha sprzedano w trybie pierwszeństwa w nabyciu na rzecz spadkobiercy byłego właściciela za 744,6 tys. zł.

Pomarzanowicki pałac wrócił do spadkobierców
Środkowa część wybudowanego w stylu neorenesansowym budynku zwieńczona jest dwuspadowym dachem ze szczytami z wolutami i sterczynami. Frontowa elewacja poprzedzona jest czterokolumnowym portykiem w stylu toskańskim. Pałac otacza zabytkowy park o powierzchni 5 ha.

 

Powstał on w 1891 r. na zlecenie rodziny Jackowskich w miejscu dawnego dworu rodziny Daleszyńskich, do których do połowy XIX wieku należały okoliczne dobra. Pałac stał się siedzibą Tadeusza Jackowskiego, ówczesnego prezesa Centralnego Towarzystwa Gospodarczego dla Wielkiego Księstwa Poznańskiego. W pałacu gościła m.in. Helena Modrzejewska, słynna polska aktorka.

 

OT ANR w Poznaniu

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!