Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Komunikat ARR ws. ELEWARR sp. z o.o.

ELEWARR sp. z o.o. jest podmiotem wiarygodnym, gwarantującym bezpieczne przechowanie zbóż i rzepaku z zapewnieniem utrzymania właściwych parametrów jakościowych.

Komunikat ARR ws. ELEWARR sp. z o.o.

W ramach stabilizowania sytuacji na rynku zbóż i rzepaku spółka, podobnie jak w latach poprzednich, świadczy także usługi składowania. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich rolników i grup producenckich (minimalna ilość przyjmowania do składowania wynosi jedynie 10 t).

ELEWARR przyjmuje do przechowywania rzepak i zboża na warunkach uzgodnionych w każdym z magazynów do czasu podjęcia decyzji przez składającego o sprzedaży lub odebraniu towaru.


Przyjmowanie zbóż i rzepaku od rolników, producentów zbóż oraz innych podmiotów w celu ich usługowego przechowywania jest realizowane na bieżąco we wszystkich obiektach magazynowych.

ELEWARR sp. z o.o. dysponuje jeszcze ok. 400 tys. t wolnej powierzchni magazynowej spełniającej najwyższe standardy umożliwiające bezpieczne przechowywanie.

Do dnia 8.08.2013 r. przyjęto do przechowywania 66 508 t zbóż i rzepaku na zlecenie rolników i innych podmiotów oraz skupiono 56 232 t zbóż i rzepaku.

ELEWARR prowadzi nadal skup zbóż i rzepaku we wszystkich obiektach magazynowych po cenach rynkowych funkcjonujących w poszczególnych obszarach kraju.

Pozyskane przez ELEWARR środki kredytowe umożliwiają zakup zbóż i rzepaku w ilościach realizowanym w latach poprzednich.

Agencja Rynku Rolnego posiadająca 100% udziałów w spółce ELEWARR sp. z o.o. na bieżąco monitoruje działalność Spółki, w tym bieżące zagadnienia przechowywania i skupu zbóż.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!