Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej

Podsekretarz stanu Andrzej Butra odwiedził XIII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej. Organizatorem imprezy była OSP Bobrowa.

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej

Jak co roku impreza rozpoczęła się na polu zrębowym w lesie, gdzie 30 czerwca, w sobotę miała miejsce ścinka drzew. Natomiast w kolejny dzień odbyły się konkurencje sprawnościowe na placu rekreacyjno-sportowym w Bobrowej. Drwale rywalizowali w przygotowaniu pilarki do pracy, złożonej przerzynce kłód, dokładności przerzynki i okrzesywaniu. Zawodnicy popisywali się także niestandardowym użyciem pilarki w konkurencji rzeźbienia w drewnie.
 

W turnieju udział wzieło 43 drwali z Czech, Słowacji, Niemiec, Francji i Polski. Zawody wygrał po raz szósty Jacek Stochniałek z Żytniowa (aktualny mistrz Polski), drugie miejsce zajął Roman Szala z Jełowej (ubiegłoroczny zwycięzca) a trzecie miejsce - Didier Polanowski z Francji. Zawody w Bobrowie były również eliminacjami do Mistrzostw Polski Drwali.
 

Międzynarodowym zawodom towarzyszyło wiele atrakcji: gry i konkursy z nagrodami,. Koncerty Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Brynku i Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego Daniel z Wielunia oraz występ Folk Kapeli Góralskiej "Hora".

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!