„Produkty razowe każdego dnia!”

Podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył w konferencji prasowej „Produkty razowe każdego dnia”, zorganizowanej przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych.

„Produkty razowe każdego dnia!”

„Dobrze, że rusza kampania promocyjna, gdyż powinniśmy powrócić do jeszcze jednej, niestety dziś chyba zapomnianej, kwestii szacunku dla chleba. Kiedyś był on niemal powszechny, obecnie zbyt dużo pieczywa się marnuje. Mam nadzieję, że mówiąc o walorach np. pieczywa pełnoziarnistego będziemy także zwracali uwagę również na ten aspekt” – powiedział podsekretarz stanu zwracając się do uczestników konferencji.
 

Dzisiejsze spotkanie to promocja zdrowego żywienia prowadzona dzięki Funduszowi Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jednemu z funduszy promocji powstałych 1,5 roku temu.
 

„Ten tradycyjny bochen jest nie tylko symbolem dożynek, ale w mojej opinii jest on zdecydowanie najlepszym symbolem polskiej żywności, która kojarzy się z najwyższą jakością, wielowiekową tradycją kulinarną i najlepszymi smakami oraz zapachami, tymi z lat dziecinnych” – podkreślił wiceminister.
 

Zwrócił on także uwagę, że „po okresie przemysłowego wypieku pieczywa zaczynamy wracać do naszych najlepszych tradycji i już obserwujemy całą gamę tradycyjnych wyrobów piekarskich”.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!