| Autor:

Australia – Bydło zagrożone larwami muchy śrubowej

Ostrzeżenie ogłoszone przez australijski zespół ochrony biologicznej.

Australia – Bydło zagrożone larwami muchy śrubowej

 

Larwy muchy śrubowej są pasożytami nie tylko wszelkich zwierząt domowych oraz dzikich, ale również i ludzi. Insekt ten nie występuje jeszcze w samej Australii, ale pojawił się w Papui Nowej Gwinei i Indonezji.

 

Niestety poprzez kursujące ze zwierzyną statki może zostać w bardzo szybki sposób przeniesiony, a to może doprowadzić nawet do inwazji tego pasożyta. Co więcej, otóż niezwykle trudno jest go zwalczyć. Z kolei szkody przez niego wywoływane są tak wielkie, że ten szkodnik został uznany za ogromne zagrożenie dla hodowli zwierząt.

 

Jak twierdzą specjaliści, larwy te są dużo bardziej niebezpieczne od zwykłych much, gdyż poza konsumpcją martwego mięsa, żywią się także ciałem żywych zwierząt.

 

Na razie nie wykryto żadnego ogniska, ale eksperci wolą być ostrożni i przygotowani. Wszystkim hodowcom bydła rozsyłają próbki larw oraz informują ich o ewentualnym zagrożeniu.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!