| Autor:

Indonezja – Zniosą cło importowe na cukier?

Eksporterzy z Indonezji złożyli wniosek o zniesienie cła importowego na cukier, gdyż wszystkie koszty przywozu bardzo urosły.

 

We wrześniu tego roku uzyskano pozwolenie na zaimportowanie 450 tysięcy ton białego cukru, który miał być sprowadzony na początku przyszłego roku. W ten sposób miano zapobiec ewentualnym brakom powstałym w wyniku spadku produkcji.

 

Niemniej jednak sprowadzony wolumen cukru miał być przeznaczony do konsumpcji w domostwach, a nie na potrzeby przemysłu.

 

Niestety ze względu na rosnące ceny tego surowca na rynkach światowych importerzy nie skorzystali z nowych zezwoleń.

 

Aktualnie na importowany cukier biały nałożone jest cło w wysokości 790 rupii indonezyjskich, czyli około 0,25 zł za kilogram. Z kolei na sprowadzany surowy cukier jest nałożone cło w wysokości 550 rupii indonezyjskich, czyli blisko 0,17 zł za kilogram.

 

Co więcej, otóż w Indonezji, w okresie między wrześniem 2009 roku a kwietniem tego roku, cło importowe na cukier było pomniejszone o 50 procent.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!