Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”

Pod takim tytułem, 20 stycznia 2011 r. w Auli Kryształowej SGGW odbyła się debata na temat szans rozwojowych polskiego rolnictwa i agrobiznesu, zainicjowana i przygotowana wspólnie przez prof. Tomasza Boreckiego – Doradcę Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa, prof. Alojzego Szymańskiego - Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcję AGRO.

Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”

Honorowego Patronatu temu przedsięwzięciu udzielili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARR i Tomasz Nawrocki Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.

Otwierając uroczystość, Kazimierz Plocke, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podziękował całemu środowisku za trud na rzecz polskiego rolnictwa w minionym roku. W swoich wystąpieniach wielu prelegentów zwracało uwagę, że pomimo ciężkiej sytuacji w gospodarce światowej i europejskiej w ostatnim roku, polski sektor rolny odniósł sukces, co doskonale obrazuje nasza nadwyżka w handlu zagranicznym produktami rolno-spożywczymi.

Bohaterami Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” byli najlepsi polscy rolnicy i agrobiznesmeni - laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca i AgroLiga, nagrodzeni w ramach Noworocznej Gali Agrobiznesu. Tytułem Promotora Agrobiznesu RP 2010 r. uhonorowano Danutę Grochowską, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo. Wyróżnienie specjalne Stowarzyszenia AgroBiznesKlubu za kompletne i rzetelne wykonywanie misji informacyjnej w zakresie polityki medialnej otrzymał m.in. rzecznik prasowy Agencji Nieruchomości Rolnych.

Biuro Rzecznika Prasowego

Źródło: http://www.anr.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!