Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Powstanie Spółki „Stawy Milickie”

We czwartek 30 grudnia 2010 r, Andrzej Jamrozik, dyrektor OT Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu, podpisał akt notarialny.

 

Na jego podstawie Agencja wniosła aportem do Spółki „Stawy Milickie” SA tereny o powierzchni ponad 7600 ha oraz majątek ruchomy, warte łącznie prawie 136 mln zł.

Nieruchomość tworzą stawy rybne rozciągające się w kilku kompleksach po obu stronach rzeki Baryczy. Jest to obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, którego znaczna część to rezerwat ornitologiczny. Występuje tu ponad 270 gatunków ptaków. Stawy Milickie stanowią największe skupienie lęgowe gęsi w Europie Środkowej. Z drugiej strony jest to największy w Polsce i Europie ośrodek hodowli karpia.

Powstanie Spółki „Stawy Milickie” SA, w której 100% udziałów posiada samorząd Dolnego Śląska, to najkorzystniejsze rozwiązanie dla przyszłości tego unikatowego pod względem przyrodniczym terenu, zapewniające zarówno ochronę ekosystemu jak i rozwój badań naukowych, edukację ekologiczną oraz promocję walorów turystycznych regionu. Wielokierunkowy rozwój tego regionu zapewni korzyści zarówno dla lokalnych samorządów jak i mieszkańców okolicznych miejscowości poprzez tworzenie nowego rynku pracy i promocję regionu w skali Europy.

 

Źródło: http://www.anr.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!