Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Rolnicze debaty w Szczecinie

Dnia 3 listopada tego roku odbyło się spotkanie z rolnikami i przedstawicielami władz Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej oraz wójtów gmin.

 

Pomysłodawcą spotkania był Adam Poniewski, Dyrektor ANR OT w Szczecinie. Udział w nim wzięli licznie przybyli rolnicy, wójtowie zainteresowanych gmin oraz powiatowe władze Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.


Głównym celem spotkania było przedstawienie planowanych działań Agencji na rzecz rolników. Szczególnie dużo uwagi poświęcono problematyce powiększania gospodarstw rodzinnych. Na terenie powiatu stargardzkiego, wskutek podjętych przez ANR działań, wyłączono w tym roku z funkcjonujących umów dzierżawy o dużych powierzchniach ok. 900 ha gruntów.


Sporo uwagi poświęcono również takim tematom jak ceny gruntów i możliwość nabywania nieruchomości w systemie ratalnym.


Organizatorzy planują już kolejne spotkanie.
 

Źródło: http://www.anr.gov.pl

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!