Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Sport, rekreacja i inne

Oddział Terenowy ANR we Wrocławiu przekazał kolejne grunty lokalnym samorządom.

 

Gmina Kostomłoty otrzymała ponad 1 ha na budowę nowego boiska i placu zabaw dla dzieci oraz 4 działki pod budowę przepompowni ścieków. Z kolei gminy Niechlów i Mirsk otrzymały grunty na stworzenie nowych terenów rekreacyjnych. W Trzebnicy zaś, dzięki przekazanym nieodpłatnie działkom, powstanie nowy parking przy cmentarzu komunalnym. Łączna wartość przekazanych gminom gruntów to ponad 400 tys. zł

Od 17 lat dzięki Agencji Nieruchomości Rolnych realizującej art. 24, 43, 44 i 48 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2007 r., nr 231, poz. 1700) liczne gminy w całym kraju zyskały wiele nowych obiektów poprawiających jakość życia mieszkańców.


Przekazane nieodpłatnie grunty są wykorzystywane na realizację celów własnych jednostek samorządu terytorialnego, a te koncentrują się na polepszaniu warunków życia mieszkańców i rozwoju infrastruktury. Często są to nieruchomości o znacznej, kilkumilionowej wartości.


Biuro Rzecznika Prasowego

 

Źródło: http://www.anr.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!