Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Zjazd Delegatów Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie

W dniach 4-5 listopada tego roku odbył się XIII Krajowy Zjazd Delegatów Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Uczestnicy obradowali w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Gościem drugiego dnia Zjazdu w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego był Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz, który odznaczył działaczy kółek rolniczych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Agencję Rynku Rolnego reprezentował Prezes ARR Władysław Łukasik.

 

W trakcie drugiego dnia obrad poruszano tematy dotyczące obecnej sytuacji oraz przyszłości polskiego rolnictwa. Oprócz delegatów związku w wydarzeniu brali udział liczni goście zaangażowani w pracę na rzecz polskiego rolnictwa m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, przedstawiciele Sejmu i Senatu, ministerstw, władz samorządowych oraz organizacji działających na rzecz rolnictwa i branży rolno-spożywczej oraz organizacje rolnicze z zagranicy. Obrady były transmitowane przez Telewizję Rolną.

 

Podczas wydarzenia działało stoisko informacyjne ARR, a także stoiska innych agencji rolnych (ARiMR, ANR).

 

Źródło: http://www.arr.gov.pl

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!