| Autor:

Irlandia – Rządowy plan wzrostu produkcji mleka o 50 procent

Jednym z kluczowych celów wyznaczonych przez rząd jest wsparcie krajowego sektora żywności i mleczarstwa.


W związku z tym, na początku zeszłego lata został uruchomiony program „Food Harvest 2020”. Projekt ten zasnuwa produkcję dodatkowych 2,27 mld litrów mleka, przy jednoczesnym założeniu zniesienia kwot mlecznych do roku 2015. Zdecydowana większość przewidywanej zwyżki ma pochodzić z poprawy produktywności mlecznych gospodarstw poprzez powiększenie terenów trwałych użytków zielonych, a także przez podnoszenie wydajności mlecznej krów.

 

W zaledwie kilka tygodni po opublikowaniu raportu, jedna z dwóch największych mleczarni w Irlandii, przeznaczyła 20 mln euro na budowę zakładu przetwórczego, który będzie posiadał suszarnię z mocą przerobową 70 tysięcy ton mleka w proszku oraz 25 tysięcy ton masła w w ciągu roku. Co więcej, otóż irlandzki rząd zagwarantował dofinansowanie dla tej fabryki w wysokości 40 procent kosztów jej budowy. Ma ona być największą w Europie.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!