Partner serwisu Bydło i mleko
Kategorie
Poznaj produkty
-
2020-07-30
-
Sznurek lepny na muchy 500m (zestaw)
2013-05-20 -
Żarówki i akcesoria RE0647
2011-12-14 -
FENDT - szyba tylna zielona
2011-12-13
Pomoc dla producentów mleka
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych - tymczasowa nadzwyczajna pomoc KE dla producentów mleka.
Pomoc dla producentów mleka
Pomoc ma być skierowana do aktywnych producentów mleka o średniej i małej skali produkcji (około 3-50 krów). Wsparcie ma być udzielane producentowi mleka jeżeli spełnia następujące warunki:
1. W dniu 31 marca 2015 r. posiadał kwotę indywidualną dla dostaw lub sprzedaży bezpośredniej (lub suma tych kwot) nie niższą niż 15 000 kg i nie wyższą niż 250 000 kg mleka;
2. W dniu złożenia wniosku o udzielenie pomocy posiada co najmniej 3 krowy typu mlecznego lub kombinowanego, w wieku powyżej 24 miesięcy, zgłoszone do IRZ.
Jak wskazuje Krajowa Rada Izb Rolniczych, pomoc może być udzielona producentowi mleka, który objął w posiadanie gospodarstwo spełniające powyższe warunki.
Wsparcie będzie przyznane do każdego kilograma mleka lub przetworów mlecznych, wprowadzonego do obrotu przez producenta w roku kwotowym 2014/2015, nie więcej niż do wysokości posiadanej 31 marca 2015 r. indywidualnej kwoty mlecznej. Szacunkowa wysokość wsparcia może wynieść około 2 grosze do kilograma mleka (ok. 0,019044643 zł)
Wnioski można będzie składać do Agencji Rynku Rolnego.
