| Autor: mikolaj

ARiMR: Wkrótce rozpoczniemy wypłatę pomocy suszowej

Jak wynika z komunikatu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w najbliższych dniach należy spodziewać się rozpoczęcia wypłaty pomocy rolnikom którzy ponieśli straty z powodu suszy oraz producentom czarnej porzeczki.

ARiMR: Wkrótce rozpoczniemy wypłatę pomocy suszowej

Pomoc suszowa

Agencja zakończyła weryfikację wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, którym tegoroczna susza zniszczyła w znacznym stopniu plony oraz plantatorom czarnej porzeczki, którzy z powodu niskich cen ponieśli straty finansowe. Przypomnijmy, iż wnioski o taką pomoc można było składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 września 2015.

Rolnicy, którzy ubiegali się o pomoc w związku z suszą złożyli w tym czasie w ARiMR ok. 174 tys. wniosków o pomoc. Wynikająca z nich kwota jest wyższa od 450 mln zł zaplanowanych na ten cel w tegorocznym budżecie krajowym. Dlatego, aby wszyscy poszkodowani mogli dostać wsparcie finansowe, konieczne było zastosowanie współczynnika korygującego, który wynosi 0,81. Teraz kierownicy biur powiatowych wydają decyzję administracyjne w sprawie przyznawania pomocy i już wkrótce rolnicy zaczną otrzymywać należne im pieniądze.


Natomiast rolnicy, którzy w 2015 roku byli producentami owoców czarnej porzeczki i z powodu niskich cen ponieśli straty, złożyli do ARiMR 14,1 tys. wniosków. Wszystkie wnioski zostały już zweryfikowane i kierownicy biur powiatowych przystąpią do wydawania decyzji  o przyznaniu wsparcia.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!